Левски постигна победа с 2:0 на Славия на стадион "Виваком Георги Аспарухов" и по този начин задържа лидерската си позиция в класирането с актив от 28 точки.

И двете попадения за "сините" бяха дело на Станислав Костов, който реализира в 27-ата и 50-ата минути.

Като цяло "сините" бяха по-добрия отбор на терена и победата им е напълно закономерна.

Отборът отново навлезе в победна серия след загубата от Локо (Пд) и вече има три поредни победи на сметката си.

Срещата започна с добро темпо, като в първите минути "сините" имаха известни проблеми да наложат превес над противника. В 4-ата минута Мицански с глава от няколко метра прати топката в аут и пропусна нелош шанс да открие за гостите.

Броени минути след това Костов от дистанция пробва удар по посока вратата на Славия, но топката не намери целта.

В 20-ата минута Обертан отправи силен удар и принуди Стергиакис да показва реакция и да спасява вратата си, а седем минути след това "сините" логично стигнаха до преднина.

Костов завърши отлична атака за Левски и навлезе в наказателното поле, а след това с прецизен удар по земя матира противниковия страж.

До самия край на полувремето нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна отлично за "сините" и пет минути след подновяването на играта Костов удвои, след като получи прекрасно подаване от Яблонски и от чудесна позиция в наказателното поле матира противниковия страж.

В 59-ата минута и Кабрал можеше да се разпише, но ударът му от фаул бе отразен от Стергиакис.

Малко след това Мицански отправи удар, който обаче бе неточен.

Постепенно темпото на игра тотално поспадна и в крайна сметка положенията станаха все по-голяма рядкост. Кабрал бе на косъм да се разпише в 84-ата минута, но Стергиакис спаси удара му и боксира топката, а до края нямаше повече голове.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 2:0