Левски загуби от Берое с 1:2 в двубой от плейофната фаза на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Георги Дерменджиева за пореден път показаха трагикомична игра, която ги доведе единствено и само до ново разочарование. Головете паднаха през втората част. "Сините" поведоха в резултата, благодарение на Станислав Костов (49'), но малко след това Карлос Охене (54') възстанови равенството. Педро Еуженио (77') пък нанесе своя удар и донесе победата за старозагорци.

Така Левски продължава да буксува на третото място с актив от 59 точки, с 6 по-малко от втория ЦСКА, който в понеделник ще се изправи срещу Ботев Пловдив. Берое пък е 4-ти с 50 пункта.

Двубоят започна добре за домакините, които бяха близо до гола още в 4-ата минута. Давиде Мариани изведе отляво Паулиньо, той задържа в близост до пеналта и с техничен удар прехвърли излезлия Перниш, топката обаче се отби в напречната греда.

В 12-ата минута Мариани получи топката в наказателното поле и нанесе удар, който бе блокиран от Ерол Алкан. Кълбото стигна до Станислав Костов, който шутира слабо и не затрудни Душан Перниш.

В следващите минути играта беше равностойна и изпълнена с твърди единоборства в средата на терена, а интересните положения пред двете врати липсваха.

В 31-ата минута Давиде Мариани отправи нелош изстрел от пряк свободен удар. Топката преодоля стената, но Душан Дерниш внимаваше и се намеси решително.

В 40-ата минута Паулиньо проби отляво и намери Станислав Костов пред наказателното поле. Нападателят опита директен удар, но не намери очертанията на вратата. Така първото полувреме приключи без голове.

В началото на втората част домакините поведоха в резултата, благодарение на Станислав Костов. Младият му адаш напредна отдясно и подаде към нападателя, който се оказа непокрит в наказателното поле и с прецизен удар прати топката във вратата - 1:0.

В 54-ата минута равенството бе възстановено. Рикоширала топка попадна на крака на Карлос Охене, който я посрещна от въздуха и опъна мрежата на Николай Михайлов.

В 61-ата минута Мариани центрира отлично от пряк свободен удар отляво. Мартин Райнов се пребори за първа топка и потърси далечния ъгъл с глава, но кълбото излезе в аут.

Четири минути по-късно Давиде Мариани проби опасно в наказателното поле и шутира слабо, но точно. Вратарят Душан Дерниш обаче показа класа и спаси.

В 71-ата минута Иван Бандаловски прати топката към далечната греда след центриране от пряк свободен удар. Рубен Бригидо нанесе опасен удар с глава, но Николай Михайлов успя да улови топката.

В 77-ата минута неостаряващият Мартин Камбуров изведе по прекрасен начин Педро Еуженио, който от границата на наказателното поле направи резултата 1:2 в полза на гостите.

В 85-ата минута Станислав Костов си пробва късмета с техничен изстрел от далечно разстояние. Топката обаче не намери рамките на вратата.

Левски - Берое 1:2

Голмайстори: Станислав Костов (49'), Карлос Охене (54'), Педро Еуженио (77')

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Мартин Райнов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Давиде Мариани (Валери Божинов 79'), Станислав Иванов (Мартин Д. Петков 72'), Паулиньо, Станислав Костов
Треньор: Георги Дерменджиев

Берое: Душан Дерниш, Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов, Матеус Леони, Александър Цветков, Карлос Охене, Иван Минчев (Рубен Бригидо 58'), Яя Меледже (Желев 86'), Мешка (Мартин Камбуров 68'), Педро Еуженио
Треньор: Александър Томаш