Македонският нападател Иван Тричковски е най-голямата заплаха за Левски от страна на АЕК Ларнака. Това заяви пред „България днес" бившият футболист на „сините" Орлин Старокин, който в момента играе за кипърския Алки (Ороклини).
Първият мач от втория предварителен кръг на Лига Европа е днес от 18,30 ч. в Ларнака.
„Левски го очаква тежък сблъсък - сподели Старокин. - АЕК е силен отбор, имат добри футболисти. Имат доста чужденци, предимно испанци, ако не се лъжа. Практикуват директен, атакуващ футбол. Стилът им е близък до испанския с комбинации, доста пасове, с бързи атаки по крилата. Разчитат на бързи и изненадващи подавания напред. Балансиран отбор са. Но ако Левски играе добре като отбор, може да се поздрави с победа. Искрено се надявам „сините" да отстранят АЕК. Най-опасният им футболист е Тричковски. Класен, комбинативен играч. Вкара доста голове миналия сезон."
Халфът добави, че голямо изпитание за „сините" ще е жегата в Ларнака. Мачът е от 18,30 ч., когато все още ще е много горещо.
„В тежест за Левски ще е голямата жега. Мачът ще е по време, когато е много топло и влажността е голяма. Играл съм на този стадион и е много тежко за футболистите. Едва се диша. Самият стадион е в една равнина и наоколо няма нито едно дърво. Не се усеща повей", обясни Старокин. Първенството в Кипър все още не е започнало. Затова АЕК е изиграл само два официални мача - с Петроклуб в предишния кръг от Лига Европа.
„АЕК е класен тим и са се подготвили за мачовете. Направили са каквото трябва, за да са в максимално добро състояние. Левски трябва да се пази най-вече от бързите контраатаки и пасове напред. АЕК умее много бързо да се прегрупира от защита в нападение и да изненадва противника", предупреди „сините" Старокин.
Той добави, че тимът от Ларнака не може да се похвали с огромна фенска маса.
„Имат привърженици, обичан отбор са в Ларнака. Подкрепят си тима, но не са така фанатизирани. Имат твърда група, която ходи на всички мачове. Не винаги стадионът е пълен. Далеч са от тези на ЦСКА и Левски, особено от „сините", разкри той.
Самият Старокин няма да може да присъства на мача заради тренировките с Алки.
„Няма да мога да съм на мача, за съжаление. Пазя много добри спомени от времето в Левски. Получих шанс за изяви. Прекарах много добри години на „Герена". Не толкова откъм резултати, колкото като емоции. Уважавам безкрайно много всички в Левски, завърши той.
Сините пътува до Кипър с късметлийския полет „1914", с който бе и до Словакия преди мача с Ружомберок. На самолета отново бе и „Л-то", което символизира клуба. От пилотската кабина се вееха два шала на „сините".
Те заминаха за Кипър с група от 19 футболисти. В последния момент от нея отпадна Ивайло Найденов. За сметка на това с картотека е новото попълнение Насиру Мохамед. Завръща се и Николай Михайлов.
Investor
Dnes
Bloombergtv
Bulgaria On Air
Gol
Tialoto
Az-jenata
Puls
Teenproblem
Automedia
Imoti.net
Rabota
Az-deteto
Blog
Start.bg
Chernomore
Posoka
Boec
Megavselena.bg
Македонец е най-голямата заплаха за Левски днес
Това заяви бившият футболист на „сините" Орлин Старокин
15:10 | 25 юли 2019 г.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Още от Левски
-
Скандално: Ако Левски не стане шампион, Гонзо си заминава
-
Еуфория на "Герена": Левски купува голаджия
-
Лудогорец е обречен: Левски ще е по-силен през пролетта
-
Ще има ли трансфер? Лидер на Левски разкри бъдещето си + ВИДЕО
-
Кошмар на Левски и Литекс пое национален отбор
-
Лудогорец и ЦСКА са в блатото: Левски е сензацията на сезона
Още от Gol.bg
-
Виктория Бекъм е №1 сред футболните съпруги, жената на Роналдо е трета
-
Игор Тиаго – през тухларната и Лудогорец до №1 в Англия
-
Спортът по телевизията днес, 15 декември
-
Карлос Насар - новият звезден шампион на Бахрейн!
-
Лудогорец е обречен: Левски ще е по-силен през пролетта
-
Кобрата – Гасиев: Битка за много пари + ВИДЕО







Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар