Левски победи Ботев Пловдив с 3:1 в двубой от третия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Петър Хубчев играеха повече с топката и по-често създаваха неприятности за защитата на "канарчетата", като главен герой в срещата отново бе Давиде Мариани (10'), който даде аванс на домакините, а в края на полувремето Ерберт Кардосо (45') възстанови равенството.

През втората част "сините" продължиха да стоят по-добре на терена и  Мариани (51') се разписа за втори път в срещата. Това е и четвърти гол за швейцареца в efbet Лига. Иван Горанов пък оформи крайния резултат.

Taка Левски оглави класирането в първенството с актив от 7 точки, колкото има и Черно море. Лудогорец е трети с точка по-малко, но разградчани имат възможността да се върнат на върха, ако победят Витоша Бистрица по-късно тази вечер. Ботев е на 6-о място с 4 пункта и продължава да няма победа на "Герена" от 22 години насам.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=5f44acf16f" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния бивш наставник на Левски Васил Методиев-Шпайдела, който почина на 84-годишна възраст.

Първото опасно положение бе записано на сметката на гостите в 6-ата минута. Извеждащо подаване стигна до Тейлон Кореа. Нападателят стреля от малък ъгъл, но Милан Миятович парира.

В 10-ата минута домакините поведоха в резултата. Давиде Мариани овладя подаване на няколко метра от границата на наказателното поле и шутира. Топката се отклони в крака на Лъчезар Балтанов и прехвърли вратаря Георги Аргилашки - 1:0.

Две минути по-късно Тейлон остава очи в очи с Милан Миятович и вместо да подаде вдясно от себе си на непокрития Кристиан Добрев реши да стреля. Ударът му мина над вратата.

В 38-ата минута Мариани бе близо до второто си попадение в срещата. Халфът отново реши да стреля от дистанция. За късмет на Аргилашки, кълбото мина на сантиметри от лявата греда.

В 45-ата минута "канарчетата" изравниха. Ерберт Кардосо стреля от границата на наказателното поле. Топката тупна пред Миятович и подскочи, което я направи почти невъзможна за отразяване - 1:1. Така първото полувреме приключи без повече голове.

В началото на втората част 26-кратните шампиони отново поведоха в резултата, като главен герой отново бе Мариани. Футболистът отправи техничен изстрел от пряк свободен удар от удобна позиция и не остави шансове на Аргилашки.

В 52-ата минута Станислав Иванов бе близо да удвои преднината на "сините". Младият нападател бе изведен на стрелкова позиция и шутира от малък ъгъл, но Аргилашки успя да се намеси. Малко след това Иванов отново пропиля прекрасна възможност.

В 73-ата минута резервата Станислав Костов, който и днес играе на инжекции, бе близо до ново попадение. Домакините изпълниха ъглов удар, топката стигна до нападателя, който шутира силно, но левия страничен стълб спаси гостите.

В 80-ата минута "сините" удвоиха преднината си. Костов пое топката и подаде към нахлуващия Иван Горанов, който с премерен удар по земя прати топката във вратата.

Левски - Ботев Пловдив 3:1

Голмайстори: Давиде Мариани (10', 51'), Ерберт Кардосо (45'), Иван Горанов (80')

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов (Насиру Мохамед 83'), Паулиньо, Давиде Мариани (Франко Мазурек 87'), Дени Алар (Станислав Костов 68')
Треньор: Петър Хубчев

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов (Марко Перван 61'), Филип ван Арнхем, Александър Тонев (Антонио Вутов 57'), Тодор Неделев, Кристиан Добрев (Станислав Шопов 72'), Тайлон Кореа
Треньор: Желко Петрович