Левски победи Ботев Враца с 3:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Така футболистите на Петър Хубчев оглавиха класирането с актив от 26 точки, докато гостите са 12-ти с 9 пункта.

За "сините" точки бяха Ейолфсон, Робърта и Паулиньо, а Даниел Генов реализира почетното попадение за врачани.

Още в 7-ата минута Каргас можеше да изведе Левски напред в резултата. Пет минути след това Ейолфсон даде аванс на "сините". Исландецът засече с глава центриране от корнер на Нашименто.

В 27-ата минута Левски удвои. Този път точен беше Робърта, който беше изведен от Паулиньо и технично прехвърли Костов. Това бе шести гол за холандския нападател.

Левски пропусна да вкара трети гол още в 47-ата минута. Робърта излезе сам срещу Костов, но вратарят изби, а при добавката Паулиньо стреля, но Керчев изби от голлинията.

В 61-ата минута Даниел Генов намали резултата страхотен диагонален изстрел. Пет минути по-късно Станислав Иванов направи сериозен пропуск. Той беше изведен сам срещу Костов, но ударът му мина над напречната греда.

Хали Тиам удари горната греда в 75-ата минута, след като стреля от непосредствена близост.

Валери Божинов влезе на терена в 78-ата минута, но не успя да направи нищо запомнящо се. Превъзходството на Левски бе подпечатано в 86-ата минута, когато Паулиньо прати топката в мрежата на Костов.

Левски - Ботев Враца 3:1 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Холмар Ейолфсон 12, 2:0 Найджъл Робърта 27, 2:1 Даниел Генов 61, 3:1 Паулиньо 86

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Йоанис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов (66-Франко Мазурек), Хали Тиам, Паулиньо, Станислав Иванов (88-Дени Алар), Филипе Нашименто (70-Нуно Рейш), Найджъл Робърта

Ботев: Красимир Костов, Ангел Лясков (46-Доминик Янков), Венцислав Керчев, Илия Миланов, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев (69-Мирослав Будинов), Андреас Васев, Георги Вълчев, Петър Атанасов (78-Валери Божинов), Даниел Генов, Валери Домовчийски