Новият можоритарен собственик на ПФК "Левски" Наско Сираков държи Петър Хубчев да продължи да работи в клуба, съобщава „Тема Спорт“. Той е на мнение, че треньорът си върши добре работата. Това е и причината шефът да гласува доверие на бившия си съотборник на „Герена“.
На двамата им предстоят задълбочени разговори за това как ще изглеждат сините през следващия сезон, защото е ясно, че повечето играчи няма да бъдат задържани. Хубчев има валиден контракт със сините и за другата кампания.
На 15 май 2019-а той подписа с клуба за 2 години, като в договора между двете страни има опция за удължаването му с още един сезон. Същите са контрактите и на помощниците му Георги Донков, Левон Апкарян u Армен Амбарцумян.
Още щом се заговори, че Сираков ще стане голямата фигура в "Левски", се появиха твърдения, че Хубчев няма да запази поста си. Това обаче не отговаря на истината.
Още повече, че Наско няма готов вариант за заместник, а времето между края на този и началото на новия сезон ще е много малко за каквито и да було промени – 2020/2021 ще стартира на 24 юли.
Пред Петър Хубчев има само една цел – спечелването на Купата на България. До нея остават да бъдат направени три крачки. На полуфиналите сините срещат Локомотив Пловдив.
Първият двубой е на 9 юни, вторник, от 20:30 часа на „Лаута“. Датата и часът на реванша на „Герена“ все още не са обявени. Другата двойка е Ботев Пд – ЦСКА, а финалът е насрочен за 1 юли на Националния стадион „Васил Левски“. Със завоюването на трофея трябва да се поддържа импулсът сред сините фенове.
Представянето в първенството ще остане на заден план и няма да е от толкова голямо значение на кое място ще завършат сините – второ, трето или четвърто. Естествено, ще бъде преследвана евроквота. Но на „Герена“ са наясно, че в сегашното положение няма как да се гони европробив.
Петър Хубчев вече заяви, че доста от футболистите мислят за бъдещето си, което няма да е свързано със сините. От „Герена“ със сигурност си тръгват Милан Миятович, Хали Тиам, Филипе Нашименто и Дени Алар, чиито договори изтичат. Ще се търси раздяла с Насиру Мохамед и Франко Мазурек.
На исландския защитник Холмар Ейолфсон и бразилското крило Паулиньо се гледа като на играчи, които могат да бъдат трансферирани и да вкарат свежи средства в касата на клуба.
Ако не се случи нещо необичайно, Петър Хубчев ще стане първият треньор на Левски от 9 години насам, който започва и завършва сезона на „Герена“. Последният такъв е Ясен Петров, водил сините през кампанията 2010/11.







Нова формула за минималната заплата може да замени сегашния механизъм (ВИДЕО)
Държавата с нов план за археологическите обекти по примера на Италия и Гърция
Радев свика институциите след убийството в Пловдив, готвят мерки срещу детската престъпност
Без газ и нефт: Активисти на "Грийнпийс" с акция върху анкера "Кайрос" в Бургас
Нелепа катастрофа: Самолет блъсна Фиат Панда ВИДЕО
Голям пожар е пламнал край благоевградското село Дъбрава
Путин се оттегля от Близкия изток: Това ли е краят на глобалните усилия на Русия?
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар12:20 | 4 юни 2020 г.
12:16 | 4 юни 2020 г.
Напиши коментар