Левски записа първа победа през сезона, след като се наложи над Монтана с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Огоста".

След колебливо начало, футболистите на треньора Георги Тодоров успяха да поведат в резултата, благодарение на Стайн Спиерингс (28'). В края на първото полувреме пък Паулиньо (42') удвои.

В началото на втората  част Спиерингс (47') направи резултата класически след атрактивен изстрел от далечно разстояние. Нидерландецът вкара за първи път в кариерата си два гола в един мач за "сините". Ивайло Найденов пък (67') оформи крайния резултат.

Така Левски постигна първа победа от 28 юни насам. След днешния успех "сините" се изкачиха до 9-ото място в класирането на първенството с актив от 4 точки. Толкова имат и отборите на Ботев Пловдив и Черно море. Монтана е на 7-а позиция с 5 пункта.

Домакините започнаха мощно срещата и за първите четири минути успяха на два пъти да застрашат вратата на Николай Михайлов. Първо опасен удар на Тони Тасев стреля и прати топката над напречната греда, а малко след това Михайлов изби в корнер много коварно центриране отдясно.

В осмата минута "сините" отговориха с опасен пробив на Паулиньо, който се справи с двама защитници и намери Станислав Иванов. Младокът не пое добре топката и от няколко метра фронтално от вратата стреля малко над гредата.

В следващите минути темпото на игра чувствително спадна, като двата отбора се опитваха да задържат топката в свое притежание, надявайки се на грешка в противниковата защита.

В 28-ата минута гостите от София поведоха в резултата. Орлин Старокин намери отдясно Иванов, който пое добре топката, елиминира Преслав Петров и подаде към Стайн Спиерингс. Въпреки леко дългия пас, нидерландецът овладя и с прецизен удар успя да прати кълбото във вратата.

В 41-ата минута Тасев центрира отдясно в наказателното поле, където Николай Минков овладя топката с гърди и отправи изстрел. Михайлов обаче внимаваше и успя да спаси.

Минута по-късно "сините" удвоиха преднината си. Преслав Петров допусна грешка при изнасянето на топката. Кълбото се удари в крака на Иванов и стигна до Паулиньо, който с техничен удар от границата на наказателното поле се разписа за 0:2.

В 44-ата минута Тома Даске сбърка и топката стигна до Николай Цветков, който напредна опасно. Михайлов обаче излезе и затвори ъгъла пред халфа на домакините, чийто удар бе блокиран. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В началото на втората част отново Спиерингс се разписа. Нидерландецът се възползва от грешка в центъра на терена и пробяга 40 метра с топката, след което с прецизен удар по земя от далечно разстояние матира Марин Орлинов.

В 67-ата минута гостите от София реализираха ново попадение. Топката попадна в краката на Ивайло Найденов след разбъркване в наказателеното поле. Младокът стреля от дъгата на пеналтерията, кълбото излъга Орлинов и влезе във вратата му.

Само няколко минути по-късно Здравко Димитров можеше да покачи резултата още повече, след като получи топката на удобна позиция и стреля, но вратарят Орлинов реагира отлично и изби.

В 79-ата минута защитата на Левски заспа и позволи на Ивелин Илиев да пробие отдясно и да подаде към непокрития в наказателното поле Борислав Балджийски. Футболистът обаче се засуети за миг и стреля неточно.

Монтана - Левски 0:4

Голмайстори: Стайн Спиерингс (28', 47'), Паулиньо (42'), Ивайло Найденов (67')

Монтана: Марин Орлинов, Александър Башлиев, Иван Михов (Преслав М. Петров 9'), Преслав И. Петров (Валери Христов 46'), Йордан Йорданов, Димитър Илиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев, Николай Цветков (Янко Ангелов 56'), Николай Минков (Ивелин Илиев 74'), Сергей Георгиев (Росен Кръстев 56')
Треньор: Никола Спасов

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Тома Даске,  Матео Стаматов (Деян Иванов 77'), Орлин Старокин, Илия Юруков (Илия Димитров 66'), Станислав Иванов (Мартин Петков 87'), Стайн Спиерингс, Здравко Димитров (Марин Петков 77'), Паулиньо (Насиру Мохамед 87')
Треньор: Георги Тодоров