Левски и Ботев Враца завършиха 0:0 в среща от 8-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "VIVACOM Арена Георги Аспарухов".

През първото полувреме и двата отбора имаха добри положения за гол, които изпуснаха. След почивката опасностите се брояха на пръстите на едната ръка и влизането в игра на Валери Божинов не помогна на "сините" да стигнат до успеха.

Така двата отбора имат по 11 точки и делят 8-мо и 10-то място, заедно с Монтана. В следващия кръг Левски гостува на Славия, докато ЦСКА 1948 отива във Враца.

Дебют за Левски направи Адриан Краев, който зае мястото на продадения във Франция Стайн Спиерингс. Младокът действаше зад Найджъл Робърта, а по фланговете Георги Тодоров заложи на Паулиньо и Стивън Петков.

Атаката на Ботев поведе юношата на Левски Валери Домовчийски, който беше подпомаган от Даниел Генов и Христо Златински. В защита играха опитните Аласан Н'Диайе и Илия Миланов.

Първото полувреме премина във високо темпо и предложи няколко интересни моменти пред двете врати. Още в 10-ата минута Левски извърши принудителна смяна. Борислав Цонев напусна контузен, на негово място в игра влезе Симеон Славчев.

Напечените положения започнаха от 19-ата минута, когато Стивън Петков засече чудесно центриране. Новото попълнение на "сините" вече виждаше как открива резултата, но Красимир Костов със страхотна намеса изби.

В средата на полувремето нападателят се разписа с красиво прехвърлящо изпълнение, но голът беше отменен за засада. После Адриан Краев засече с глава след елегантно подаване на Паулиньо, но ударът беше слаб и Костов улови.

Следващите положения бяха на сметката на гостите. Първо Валери Домовчийски намери Илия Миланов, който беше оставен да стреля. Николай Михайлов изби, след което Ивайло Найденов изчисти. В 35-ата минута Домовчийски отправи истински снаряд и топката се отби в сглобката на вратата.

След почивката борбата преобладаваше и интересни моменти нямаше чак до 70-ата минута, когато Паулиньо центрира от фаул, защитник на гостите отклони топката към собствената си врата, но Костов внимаваше и улови. Малко след това отбита топка стигна до Найджъл Робърта, който засече мощно от движение, но отново вратарят на гостите беше на мястото си и изби.

Ботев отговори четвърт час преди края с прекрасна контра. Даниел Генов със страхотно отиграване преодоля Алекс Петков и изведе Петър Атанасов на чиста позиция. Той потърси далечния ъгъл с изстрел по земя, но кълбото премина на сантиметри от целта.