Левски загуби първия си мач за 2021 година, след като падна с 1:2 от Домжале в контролна среща, играна в Хърватия.

Голът за "сините" вкара 17-годишния Марин Петков, но гафове на новия вратар Звонимир Микулич позволиха на словенците да направят пълен обрат в рамките на 180 секунди чрез попадения на Матей Подлогар и Габер Добровович.

Следващата проверка на Левски е на 23 януари, събота, срещу полския Подбескидже, където пази бившият вратар на отбора Мартин Полачек.

Играчите на Славиша Стоянович започнаха по-нахъсано двубоя, като още в първите пет минути пресираха съперника си дълбоко. Първият удар дойде в 3-ата минута, когато Найджъл Робърта опита да стреля, но топката бе блокирана от защитник на Домжале.

В 8-ата минута Левски стигна до първото си чисто голово положение. Патрик-Габриел Галчев проби по левия фланг, топката премина през Робърта и стигна до Марин Петков, който излезе на чиста стрелкова позиция. Вратарят на словенците Сорчан обаче скъси бързо ъгъла и изби топката.

В 22-ата минута Левски вкара първия си гол за 2021 година чрез Марин Петков. 17-годишният талант бе изведен по чудесен начин през центъра. Той се освободи от защитник на Домжале и успя хладнокръвно да реализира за 1:0.

Малко след това Ивайло Найденов открадна една топка от защититата на словенците. Той се насочи към вратата по дясното крило и реши да подаде към Илия Юруков. Ударът на халфа обаче мина високо над вратата на словенците.

Колобарич от гостите бе изведен по добър начин в 35-ата минута. Ударът му обаче не притесни Ники Михайлов, тъй като той мина покрай вратата му. Минута по-късно стражът на "сините" се намеси добре след удар на Якупович.

До края на полувремето Марин Петков бе на крачка от второ попадение след атрактивно изпълнение, което срещна страничната греда.

Втората част започна отново с преимущество за Левски. Здравко Димитров проби още в началните минути по лявото крило, стигна до наказателното поле и опита да изведе Ивайло Найденов. Той обаче не можа да стигне до топката, която излезе в аут.

Патрик-Габриел Галчев опита удар в 54-ата минута, но вратарят на словенците уволи топката.

Хусмани от словенците имаше шанс в 59-ата минута, когато малко случайно топката попадна в него, но след рикошет топката излезе в корнер.

Левски реализира попадение в 67-ата минута, когато Живко Атанасов изведе Стивън Петков. Нападателят на "сините" реализира хладнокръвно, но реферът вдигна засада. В ответната атака, словенците стигнаха до най-добрия си шанс. Играч на Домжале стреля извън наказателното поле, но топката се удари в дясната греда на Микулич.

В 77-ата минута Домжале изравни резултата. След изпълнение на корнер топката се озова в Матей Подлогар, който от малък ъгъл изравни резултата. Само две минути по-късно словенците направиха пълен обрат. Габер Доброволич се извиси след изпълнение на пряк свободен удар и с глава направи 2:1 в полза на Домжале.

Левски - Домжале 1:0

1:0 Марин Петков 23'

1:1 Подлогар 77‘

1:2 Доброволич 79‘

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 77. Илия Юруков, 28. Тома Даске, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 1. Звонимир Микулич (В), 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 4. Мартин Райнов, 8.  Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов

Треньор: Славиша Стоянович