ЦСКА 1948 изпусна да победи Левски в последен мач от 19-ия кръг на efbet Лига - 0:0.

Срещата на националния стадион беше изключително безлична, но "червените" все пак създадоха няколко опасности. Атаката на "сините" пък беше под всякаква критика и гостите отправиха първия си удар чак след час игра.

В края възпитаниците на Красимир Балъков имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. В класирането ЦСКА 1948 остава на 6-то място с 28 точки, докато Левски е на 9-та позиция с 20 т.

В следващия кръг Ботев Пловдив гостува на "Герена", ЦСКА 1948 играе с Етър във Велико Търново.

През първото полувреме Левски беше неузнаваемо слаб и не отправи нито един удар към Даниел Наумов. В началото "сините" се опитаха да наложат дълбока преса и в 10-ата минута Найджъл Робърта пусна пас успоредно на голлинията, но Билал Бари беше твърде изостанал и защитник на ЦСКА 1948 изчисти.

С това се изчерпаха и добрите атаки за 26-кратния шампион на България. До края на полувремето "червените" изпуснаха няколко изгодни положения да открият резултата. След половин час игра хубав изстрел на Георги Русев беше блокиран, а 120 секунди по-късно дойде и най-чистото голово положение в мача до този момент.

Марио Топузов беше изведен очи в очи със Звонимир Микулич, но новият вратар на Левски показа класа и спаси. До края на полувремето Топузов отправи още един шут, този път от дистанция в аут. Първите 45 минути на срещата бяха изключително безлични, двата отбора действаха бавно и тромаво и логично резултатът беше 0:0.

След почивката нещата на терена не се промениха и сблъсъкът продължи да бъде безличен. Красимир Балъков взе мерки и пусна в игра опитния Галин Иванов, но и този ход не раздвижи играта на отбора му в предни позиции. Левски отправи първия си удар в срещата след почти един час игра. Той беше дело на Тома Даске и мина много далеч от целта.

После Робърта излезе на добра позиция, но не уцели вратата, а при атаката имаше и засада, която съдиите маркираха. В 69-ата минута Здравко Димитров центрира от корнер, Ребин Сулака пробва нещо между удар и подаване, но Лазар Марин изчисти.

Четвърт час преди края ЦСКА 1948 на два пъти пропусна да поведе. Васил Шопов центрира от фаул, Русев засече, но Микулич отрази. Секунди по-късно и мощен шут на Ивайло Чочев премина на сантиметри от целта.

В 78-ата минута "червените" имаха сериозни претенции за дузпа за фаул срещу Димитър Митков, но Никола Попов показа жълт картон на нападателя за симулация. След това футболистите на двата отбора се хванаха за гушите и официалните предупреждения заваляха едно след друго.

До края Микулич спаси Левски от загуба, след като с една ръка спаси удар на Галин Иванов, който навлезе в наказателното поле след самостоятелен рейд.

ЦСКА 1948 - Левски 0:0

Голмайстори: няма

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов (46-33. Галин Иванов), 20. Ангел Бастунов (63-9. Димитър Митков)
Треньор: Красимир Балъков

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 5. Ребин Сулака, 11. Здравко Димитров (84-9. Стивън Петков), 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед (73-79. Мартин Петков), 19. Билал Бари (84-20. Начо Монсалве), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 91. Драган Михайлович
Треньор: Славиша Стоянович

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Васил Левски"
Жълти картони: Георги Русев, Димитър Митков, Александър Александров (ЦСКА 1948)