Левски и ЦСКА имат до момента само един мач, който се е изиграл на 25 април. Това се е случило през 1981-а или точно преди 40 години.

И тогава ЦСКА е бил по-напред в класирането, а малко по-късно през сезона става и шампион. Преди мача преднината на „червените“ е 5 точки, които в днешно време биха се равнявали на 7.

Левски успява да победи и да съкрати дистанцията до три пункта. Това обаче не му помага за нищо повече, освен за второто място, пише "Мач Телеграф".

Резултатът за Левски открива левият бек Петър Петров, за когото двубоят е първо участие във вечното дерби. Защитникът се разписва след корнер, изпълнен от Емил Спасов в 19-ата минута. Крайното 2:0 оформя Павел Панов след асистенция на Руси Гочев в самото начало на второто полувреме.