Левски пропусна златен шанс да се доближи до Черно море в битката за бараж за Европа, след като не успя да победи Царско село. Мачът на "Герена" завърши 1:1 и предложи един куп интресни положение пред двете врати.

През първото полувреме и двата отбора уцелиха по една греда чрез Стефан Христов и Андриан Краев. След почивката гостите не получиха дузпа, след като Живко Атанасов на два пъти игра с ръка, а после и Левски имаше претенции за наказателен удар за фаул срещу Здравко Димитров.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Андерсон Кордейро със страхотен шут матира Звонимир Микулич за 1:0! В 72-ата минута Левски все пак получи дузпа за нарушение на Джони Пласид срещу Мартин Петков. Зад топката застана Борислав Цонев, който не сбърка за 1:1!

До края не падна нов гол и мачът завърши без победител. Така Левски има 38 точки и отново изостава на 4 т. от Черно море, който заема заветното 7-мо място. Царско село е с 37 пункта, докато Ботев Пловдив има 26 т.

В следващия кръг "сините" приемат "канарчетата", докато за варненци предстои гостуване на Царете и победа ще им гарантира участие на бараж за Лигата на конференциите.

Още във 2-ата минута Мартин Петков центрира в наказателното поле, а намесата на Джони Пласид не бе убедителна, но последва нарушение срещу стража на гостите.  В 13-ата минута стражът на гостите спаси изстрел с левия крак на Драган Михайлович. В 24-ата минута Стефан Христов получи от Димитър Костадинов, отправи удар и уцели напречната греда.

В 35-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Билал Бари, но мароканецът стреля над вратата на Джони Пласид. В ответната атака Димитър Костадинов отправи удар от границата на наказателното поле, но Микулич улови.

В 41-ата минута Андриан Краев стреля от границата на наказателното поле, но в напречната греда. В 50-ата минута след центриране от корнер Живко Атанасов стреля с глава, но Пласид улови. В 52-ата Начо Монсалве сбърка, което позволи на Стефан Христов да играе с топката, нападателят на гостите опита пас в наказателното поле, който обаче бе блокиран от Живко Атанасов.

"Червените" имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Атанасов, но Ивелин Занев не отсъди наказателен удар. В ответната атака и "сините" поискаха дузпа за нарушение на Попадийн срещу Здравко Димитров, но съдията отново не посочи бялата точка.

След почти час игра близнаците Цоневи се появиха на терена на местата на Андриан Краев и Здравко Димитров. В 63-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Андерсон Кордейро, който стреля от дъгата на наказателното поле. В 68-ата минута Борислав Цонев даде пас на Драган Михайлович, но Джони Пласид се отличи с добро спасяване с крак.

В 72-ата минута Джони Пласид препъна Мартин Петков и Ивелин Занев посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, който прати Джони Пласид в обратния ъгъл и изравни резултата. Две минути след попадението Пласид спаси удар на Мартин Петков.

В 75-ата минута Дилан Мертенс стреля от границата на наказателното поле, а Микулич успя да избие. В 78-ата хърватският страж на Левски направи поредно хубаво спасяване след изстрел на Стефан Христов отблизо.

До края на мача двата тима се хвърлиха в здрава битка, но до нови попадения не се стигна.

Левски - Царско село 1:1

Голмайстори: 0:1 Андерсон (62), 1:1 Б. Цонев (72-д)

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов (к), 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (59-Р. Цонев), 19. Билал Бари (82-Божинов), 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков (82-Марин Петков), 89. Андриан Краев (59-Б. Цонев), 91. Драган Михайлович

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 14. Христо Попадийн (68-Педро), 20. Димитър Костадинов, 25. Дилан Мертенс (81-Лука), 93. Иван Бандаловски, 98. Луи Нганиони

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Ивелин Занев
Жълти картони: Михайлович, Р. Цонев, Райнов, Б. Цонев (Левски); Попадийн, Балтанов, Андерсон, Бандаловски, Пласид (Царско село)