Левски изпусна Ботев Пловдив при равенството 1:1 в приятелска среща, която се игра "Герена".
Борислав Цонев откри резултата в 42-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар и по всичко личеше, че "сините" ще се поздравят с успеха.
В 87-ата минута обаче Левски капитулира при изпълнение на корнер. Виктор Генев се извиси над всички и стреля с глава, а Валери Божинов не успя да изчисти кълбото пред голлинията и го прати в мрежата.
Двубоят започна с положение за домакините, но Билал Бари стреля встрани от вратата на Георги Аргилашки. Ботев, от своя страна, опита да затрудни след корнер, но също без успех.
Първият точен удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен от Пламен Андреев. Левски отговори с няколоко положения пред вратата на "канарчетата", при една от които Билал Бари изпревари Виктор Генев и стреля опасно, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Ботев.
Малко по-късно Ботев стигна до положение, след като при корнер топката стигна до Мите Цикарски, но той с левия крак стреля встрани от вратата.
В 19-ата минута и 14 секунда мачът бе спрян за кратко и футболистите на "сините" отидоха да поздравят своите фенове в сектор "А". Те, от своя страна, не спряха да аплодират своите любимци, които останаха в клуба, дори в трудното финансово положение, в което се намира Левски.
В края на първото полувреме Левски получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Борислав Цонев, който с удар с десния крак порази вратата на Аргилашки и зарадва феновете на „Герена“.
Второтото полувреме започна на много високи оборти, като две минути след неговото начало Билал Бари уцели гредата.
В Левски и Ботев бяха направени по много смени, но двата отбора продължиха да водят много двуостър мач с редуващи се атаки и към двете врати.
Гостите успяха да изравнят 3 минути преди края на редовното време. При центриране от корнер най-съобразителен бе Виктор Генев, който се възползва от неразчетено излизане на Николай Кръстев и отбеляза с глава. Валери Божинов се опита да избие влизащата във вратата топка, но без успех.
Веднатга след гола Левски упражни финален натиск. Със сериозен пропуск се отчете Илия Димитров, който стреля опасно с глава минута преди края на мача, но вратарят на "канарчетата" спаси. До края на срещата нови попадения не паднаха.
Левски - Ботев Пловдив 1:1
1:0 Борислав Цонев - 42'
1:1 Виктор Генев - 87'
Левски: Андреев, Найденов, Славчев, Александров, Галчев, Радослав Цонев, Боби Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Димитров, Бари
Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан








Бащата на Сияна: Крият истината за трагичното ПТП на "Тракия" с деца
Космическият белег на близо 4 млрд. години: Учени изровиха най-стария кратер на Земята
От "Златната игла" до Кан: Пътят на Ивет Бианки в света на висшата мода
Четири от US самолетите отпътуваха от летище “Васил Левски”
Доказаха ли, че има живот на Марс?
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:12 | 24 апр 2024 г.
21:01 | 3 юли 2021 г.
20:55 | 3 юли 2021 г.
20:55 | 3 юли 2021 г.
20:55 | 3 юли 2021 г.
20:54 | 3 юли 2021 г.
20:53 | 3 юли 2021 г.
20:52 | 3 юли 2021 г.
20:52 | 3 юли 2021 г.
20:51 | 3 юли 2021 г.
Напиши коментар