Левски започна с резил и новото първенство, след като "сините" бяха обърнати от Славия с 1:2 на "Герена".

Марин Петков бе точен в 16-ата минута, но "белите" си взеха победата и трите точки след голове на Емил Виячки в 22-ата минута и на резервата Калоян Кръстев в 68-ата минута.

Така Левски разочарова около 8000 зрители на стадиона и започна със загуба новия шампионат.

Трябва да се отбележи, че неприятна контузия в мача получи Радослав Цонев, който напусна терена още през първото полувреме.

В 12-ата минута Томбак от Славия проби отдясно и намери Макрлиос, който стреля от разстояние в левия стълб на домакините.

Левски поведе в 16-ата минута. Боби Цонев стреля, топката рикошира в Томбак и с късмет попадна в Марин Петков, който моментално насочи топката към вратата, коженото кълбо срещна горната греда и спря в мрежата за 1:0. Попадението е негово четвърто със синята фланелка..

При първото нарушение на играч на Левски, което бе извършено от Боби Цонев, Славия изравни в 22-ата минута.

При центрирането Емил Виячки бе изпуснат от Александров и Хубчев, като от два метра прати топката в мрежата. ВАР разгледа ситуацията, но попадението беше зачетено.

Лошата новина за Живко Миланов дойде в 41-ата минута, когато капитанът Ради Цонев се строполи на земята без съприкосновение.

След лекарската намеса стана ясно, че той няма да продължи и бе заменен принудително. Много активният до този момент Цонев има разтежение, а капитанската лента отиде на ръката на брат му Борислав.

През втората част двата тима заложиха на здрава битка, а в 68-ата минута Славия поведе с 2:1. Калоян Кръстев бе изведен зад защитата с дълго подаване. Нападателят се озова очи в очи с Андреев и успя да го преодолее.

До края на мача положения не липсваха и пред двете врати, но до нови голове не се стигна

Левски - Славия 1:2

1:0 Марин Петков (16)
1:1 Виячки (22)
1:2 Кръстев (68)

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Христос Шелис, Георги Александров, Христофор Хубчев, Симеон Славчев, Радослав Цонев, Марин Петков, Билал Бари, Здравко Димитров, Борислав Цонев

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Венцислав Керчев, Емил Стоев, Георги Вълчев, Петер Макрилос, Ерол Дост, Радослав Кирилов, Мартин Сораков.