„Левски“ победи „Марица“ (Пд) с 5:2 в контролна среща на стадион „Виваком Арена - Георги Аспарухов“.

„Сините“ поведоха в 10-ата минута с гол на Здравко Димитров. Шест минути по-късно Билал Бари удвои преднината на "сините", а в 16-ата минута Димитър Костадинов вкара първия си гол за „Левски“.

В 39-ата минута гостите от Пловдив съумяха да намалят изоставането си след гол на Мариян Тонев от дузпа, а в 55-ата реализираха втори гол чрез Илиян Йорданов. Нови два гола за „сините“ добавиха Марин Петков от дузпа и юношата Антони Иванов.

„Левски“ започна по-активно срещата и логично стигна до попадение. В 10-ата минута Билал Бари изведе Здравко Димитров в наказателното поле, а крилото вкара с плътен диагонален удар по земя.

Две минути по-късно „сините“ организираха ново добро нападения отдясно. Топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от дистанция, но покрай вратата.

Четвърт час след началото „Левски“ удвои преднината си с попадение на Билал Бари. Здравко Димитров открадна топката и успя да надбяга защитата на пловдивчани, подаде към Димитър Костадинов, който предостави на Бари и той реализира за 2:0.

В 25-ата минута Михайлович проби отдясно и подаде на Георги Миланов. Последва удар, който беше блокиран, а топката излезе в ъглов удар.

При последвалото центриране в наказателното поле Андриан Краев успя да отклони с глава. На далечната греда бе Димитър Костадинов, който отбеляза първия си гол със синята фланелка.

Десет минути преди почивката Пламен Андреев трябваше да прави рутинно спасяване. Мариян Тонев пробва късмета си с удар от дистанция, но не затрудни младия страж на домакините.

Секунди по-късно Михайлович сбърка, а „Марица“ получи дузпа заради игра с ръка на Хосе Кордоба. Наказателния удар изпълни именно Тонев. Той съумя да изпрати Андреев в обратния ъгъл и да намали изоставането на своя тим.

През втората част „Левски“ инкасира второ попадение. В 55-ата минута Ивайло Найденов сбърка в центъра на терена, а Илиян Йорданов се озова очи в очи с Пламен Андреев и го прехвърли.

Сериозни голови положения липсваха до 75-ата минута, когато един от появилите се в игра Антони Иванов проби в наказателното поле. Той бе съборен, а главният съдия посочи бялата точка. Марин Петков реализира от 11-метровия наказателен удар. Секунди по-късно той асистира на Антони Иванов за петото попадение на „Левски“ във вратата на пловдивчани.

Левски - Марица Пд 5:2

1:0 Здравко Димитров 10'

2:0 Билал Бари 16'

3:0 Димитър Костадинов 26'

3:1 Мариян Тонев - д 39'

3:2 Илиян Йорданов 55‘

4:2 Марин Петков 77‘

5:2 Антони Иванов 79‘

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (Патрик-Габриел Галчев 46'), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов (Георги Александров 54'), 89. Андриан Краев (Стелиън Георгиев 65'), 21. Радослав Цонев (К) (Марин Петков 46'), 20. Димитър Костадинов (Николай Калинов 65'), 7. Георги Миланов (Асен Митков 65'), 11. Здравко Димитров (Антони Иванов 65'), 19. Билал Бари (Васил Димитров 74')

Резерви: 99. Калоян Славчев, 2. Стелиън Георгиев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Антон Иванов, 31. Лазар Еринин, 35. Николай Калинов, 36. Васил Димитров, 37. Атанас Йорданов, 41. Георги Александров, 88. Марин Петков, 14. Денис Динев