Лудогорец постигна обрат срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов" и задълбочи още повече кризата в столичния клуб. "Орлите" се наложиха с 4:2 и оставиха Станимир Стоилов без шампионатен успех след завръщането му начело на "сините".

Борислав Цонев откри резултата в 26-ата минута, но само 3 по-късно Доминик Янков възстанови равенството. Пиерос Сотириу (47‘) се разписа във вратата на Николай Михайлов в началото на второто полувреме, а в 81-ата минута Борислав Цонев реализира дузпа за 2:2. Разградчани направиха силен финален щурм и стигнаха до успеха чрез попадения на Елвис Ману (85‘) и Текпетей (89‘)

Това е втора поредна загуба за Левски, дошла след обрат. Преди седмица "сините" поведоха на ЦСКА, след което отстъпиха с 1:2. И днес столичани показаха добра игра, но отново не успяха да постигнат положителен резултат.

Станимир Стоилов заложи на същите 11 футболисти, които стартираха във Вечното дерби, докато "орлите" имаха повече поводи за притеснения, след като по-рано днес Валдас Дамбраускас бе уволнен.

Въпреки поражението от Цървена зведа в четвъртък, Станислав Генчев изведе отбора до шеста последователна победа над Левски. "Сините" продължават да изпитват сериозни проблеми, що се отнася до мачовете с Лудогорец, като последният им успех датира от август 2016 година.

Тимът на Станимир Стоилов остава в опасната зона с едва 8 точки след 10 изиграни кръга, докато "орлите" (+17) отново оглавиха класирането с актив от 21 т., колкото има и вторият Ботев Пловдив (+6).

"Сините" започнаха по-агресивно срещата и още в 4-ата минута Георги Миланов стреля към противниковата врата, но топката попадна право в ръцете на Кристиан Кахлина.

Само 60 секунди по-късно гостите отговориха с много опасна ситуация пред Николай Михайлов. Доминик Янков изведе Сотириу очи в очи със стража на Левски, който успя бързо да скъси дистанцията и се отчете със страхотна намеса.

Малко след като измина четъврт час игра Десподов намери Сотириу на добра стрелкова позиция, но кипърският нападател се опита да излъже капитана на Левски и кълбото излезе в аут. "Орлите" изявиха сериозни претенции за дузпа, но главният съдия Георги Кабаков остана безмълвен.

В 20-ата минута Николай Михайлов отново се оказа последна пречка пред гола, след като Десподов бе разочарован от поредната блестяща изява на стража.

6 по-късно Здравко Димитров направи индивидуален пробив по левия фланг, след което извади топката към непокрития Борислав Цонев, а той стреля от движение под гредата и откри резултата – 1:0.

Радостта на "сините" не продължи дълго, след като в 29-ата минуа Доминик Янков възстанови паритета на "Герена". "Орлите" организираха добра атака, която завърши с подаване на Чибота към българския национал, а той изпревари защитник на Левски и прати кълбото в мрежата на домакините.

До края на полувремето футболистите на Станислав Генчев опитаха да реализират второ попадение, но опитите на Сотириу и Вердон не бяха увенчани с успех.

Гостите започнаха отлично и нанесоха втори удар по амбициите на Левски още преди да са изминали 120 секунди след почивката. Икоко напредна отдясно и центрира към Пиерос Сотириу, който се пребори във въздуха и от близко разстояние не остави шансове за намеса на Николай Михайлов – 1:2.

В 58-ата минута домакините имаха страхотен шанс да изравнят резултата, след като Борислав Цонев засече с глава подаване от Драган Михайлович, но Кахлина прояви блестящ рефлекс и блокира изстрела.

Натискът на Левски се засили и малко след като измина час игра Драган Михайлович стреля опасно, но топката профуча над вратата на "орлите".

В 77-ата минута Билал Бари беше повален в наказателното поле на Лудогорец от Игор Пластун. Първоначално Георги Кабаков подмина ситуацията, но след разглеждане със системата ВАР, реферът посочи бялята точка. Борислав Цонев застана зад топката и хладнокръвно прати Кахлина в обратния ъгъл – 2:2.

И този път радостта на домакините беше кратка. 5 минути преди края на редовното време Христос Шелис допусна кошмарна грешка, която позволи на Десподов да му открадне топката и да я подаде към Елвис Ману, за когото остана по-лесната задача да я вкара в опразнената врата.

Разградчани не бяха казали последната си дума и в 89-ата минута организираха светкавична контраатака, при която Текпетей се озова очи в очи с Ники Михайлов и с техничен удар го преодоля за крайното 2:4.

Левски – Лудогорец 2:4

1:0 – Б. Цонев 26‘

1:1 – Янков 29‘

1:2 – Сотириу 47‘

2:2 – Б. Цонев 81‘ (дузпа)

2:3 – Ману 85‘

2:4 – Текпетей 89‘

Левски: Михайлов, Михайлович, Зайков, Шелис, Горанов, Р. Цонев (Костадинов – 88‘), Краев, Б. Цонев (Мартин Петков – 90+1‘), Миланов, Димитров (Марин Петков – 73‘), Бари

Лудогорец: Кахлина, Икоко, Вердон, Пластун, Сисиньо, Баджи, Гонсалвеш, Янков (Ману – 67‘), Чибота (Текпетей – 62‘), Десподов, Сотириу (Сантана – 88‘)