Левски прегази със 7:0 Септември Симитли в мач от 1/8-финалите за Купата на България, игран на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Хеттрик за "сините" заби Билал Бари (23, 27, 70), който вече има пет гола в последните си три срещи. По един път се разписаха Марин Петков, който откри резултата в 20-ата минута, Борислав Цонев (80) и Димитър Костадинов (82).

Левски ще научи следващия си съперник в четвъртък, когато ще се тегли жребият за 1/4-финалите. Това ще стане веднага след срещата между ЦСКА и Арда Кърджали, която започва в 19.00 часа.

Станимир Стоилов направи няколко промени в титулярния си състав. На вратата застана 16-годишният Пламен Андреев, от 1-ата минута започнаха още Димитър Костадинов, Мартин Петков и Марин Петков. На върха на атаката отново действа Билал Бари, който се разписа в последните два мача, спечелени с 2:1 над Локомотив София и 3:0 над Пирин Благоевград.

В предни позиции за Септември действа Кирил Грозданов, който зае мястото на 38-годишния Владислав Златинов. Бившият футболист на ЦСКА не попадна в групата. Гостите влязоха в сблъсъка в трагична форма – 4 загуби и 3 равенства в последните 7 срещи с голова разлика 5:17. Последният им успех преди днешния двубой датира от 22 август с 1:0 над Спортист Своге.

И това си пролича ясно на терена, където Левски сложи точка на спора още преди да е изминал половин час игра, а овациите обра Билал Бари, който най-накрая намери головата си форма.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Още в първата минута Георги Миланов опита да изведе Билал Бари с подаване от дълбочина, но вратарят на гостите Антонио Тута излезе и улови. Малко по-късно Бари се озова на добра позиция след рикошет и стреля, но стражът на гостите действа отлично, като излезе далеч напред от голлинията си и спаси.

В 6-ата минута Георги Миланов центрира от фаул, като Гьоко Зайков стреля с глава, но в ръцете на Тута. Левски бе близо до гол в 8-ата минута. След центриране в наказателното поле Марин Петков стреля силно, но вратарят изби. Топката попадна на крака на Мартин Петков, който отблизко разстояние я прати високо над напречната греда.

В 19-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, но там Билал Бари не успя да достигне до топката и вкрайна сметка тя бе избита в корнер. Само минута по-късно "сините" поведоха. Билал Бари намери Георги Миланов по лявото крило. Полузащитникът навлезе в пеналта на гостите и намери Марин Петков, който отблизо прати топката в мрежата.

В 22-ата минута "сините" вкараха втори гол. Андриан Краев центрира в наказателното поле, където Билал Бари с плонж се разписа за 2:0. Само пет минути по-късно след центриране от дясно топката достигна отново до Бари, който с мощен удар се разписа за втори път в срещата.

Три минути по-късно Димитър Костадинов стреля отлично от далечно разстояние, но топката мина покрай лявата греда. "Сините" продължиха да натискат съперника си и стигнаха до поредно положение пред вратата на Антонио Тута в 32-ата минута. Драган Михайлович центрира в наказателното поле, където Георги Миланов стреля със задна ножица, но не успя да намери очертанията на вратата.

През втората част натискът на "сините" продължи. В 56-ата минута Левски стигна до добро положение. Димитър Костадинов центрира от дясното крило, като Билал Бари опита да играе с глава, но топката бе малко по-висока от необходимото и той не успя да отправи силен удар.

"Сините" бяха близо до попадение в 64-ата минута на мача. Иван Горанов центрира много добре в пеналта, където Борислав Цонев стреля с глава, но покрай вратата. Само четири минути по-късно Левски стигна до четвърти гол. След центриране от корнер вратарят на гостите Антонио Тута излезе неразчетено и не успя да избие, като топката попадна на крака на Георги Миланов, който от няколко метра се разписа.

В 70-ата минута „сините“ вкараха пето попадение. Иван Горанов центрира от лявото крило, бранител на Септември не успя да пресече подаването и топката стигна до Билал Бари, който отблизо оформи своя хеттрик.

Шести гол падна десет минути преди края на редовното време на срещата. Андриан Краев намери Патрик-Габриел Галчев, който веднага подаде към Борислав Цонев, който с удар от движение се разписа за 7:0.

Само 2 минути по-късно "сините" отбелязаха за седми път. Иван Горанов центрира в наказателното поле на Септември, където Димитър Костадинов се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на гостите.

Левски - Септември Симитли 7:0

Голмайстори: 1:0 Марин Петков (20), 3:0 Бари (23, 27), 4:0 Миланов (68), 5:0 Бари (70), 6:0 Б. Цонев (80), 7:0 Д. Костадинов (82)

Левски: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков (46 - 5. Христош Шелис), 4. Иван Горанов - к, 7. Георги Миланов (69 - 6. Ивайло Найденов), 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков (61 - 10. Борислав Цонев), 88. Марин Петков (55 - 11. Здравко Димитров), 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович (46 - 22. Патрик-Габриел Галчев)

Резерви:99. Йоан Загоров, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров

Треньор: Станимир Стоилов

Септември Симитли: Тута, Михайлов, Митев, Николов, Божинов, Динев, Василев, Петров, Младенов, Лукейски (к), Грозданов