Левски отстъпи с 0:1 на Пирин в контролна среща, играна на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Единственото попадение бе дело на Бенгюзов в 50-ата минута. Наставникът на "сините" Станимир Стоилов заложи на изключително млад състав, като сред играчите имаше и родени през 2006 година.

"Сините" наложиха териториален натиск в първите минути на срещата и владееха топката в по-голямата част от игровото време. Атаките минаваха основно по лявото крило, където бе Здравко Димитров.

В 20-ата минута Любомир Тодоров изведе отдясно Ивайло Найденов, но ударът на капитана от границата на наказателното поле бе неточен. В ответната атака Андриан Краев също опита, но изстрелът му рикошира в защитник на гостите и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута Билал Бари се измъкна на десния фланг, но центрирането му в наказателното поле не намери негов съотборник.

Десет минути преди края на първата част Иван Тасев се измъкна от двама защитници на "сините" и стреля от десетина метра, но Андреев бе скъсил дистанцията до топката и изби.

В 42-ата минута стражът на Левски отново бе на мястото си, като се намеси и изби в корнер силен удар с левия крак на Конър Хендерсън от около 20 метра. Това бе и последното по-опасно положение за първото полувреме.

Пет минути след началото на втората част гостите получиха право на пряк свободен удар, след който на два пъти стената блокира топката. След втория рекошет, обаче топката стигна до Венцислав Бенгюзов, който от около 15 метра прати топката в мрежата за 0:1.

Малко преди изтичането на час игра Здравко Димитров напредна по левия фланг и преодоля Николай Бодуров. Последва центриране по земя към точката на дузпата, но ударът на Васил Димитров фронтално срещу вратата мина покрай дясната греда на Ник Хенгелман.

В следващите минути Левски опита натиск, а гостите от Благоевград разчитаха на контраатаки.

В 68-ата минута Георги Александров стреля с глава, но Марио Кирев спаси, а след това топката рикошира и в гредата преди да излезе в ъглов удар.

В 75-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля сериозна дистанция, но Кирев бе концентриран и улови топката. Натискът на Левски продължи и в 79-ата Асен Митков центрира в наказателното поле на гостите. Преслав Бачев се измъкна от защитник и стреля от близо с десния крак, но стражът на Пирин се намеси и спаси.

Левски - Пирин 0:1

0:1 Бенгюзов (50)

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов (к) (31. Александър Божилов), 41. Георги Александров (30. Адриан Райчев), 14. Денис Динев (2. Димитър Андонов), 22. Патрик-Габриел Галчев (39. Преслав Бачев), 89. Андриан Краев (38. Георги Коричков), 27. Асен Митков (32. Дейвид Михалев), 20. Димитър Костадинов (17. Антоан Стоянов), 35. Любомир Тодоров (36. Васил Димитров), 11. Здравко Димитров (33. Петър Войнов), 19. Билал Бари (37. Николай Арахангелов)

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев, 26. Иван Тасев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов