Левски не успя да победи у дома Ботев Враца в среща от 15-ия кръг на efbet Лига.

Голове на "Герена" не паднаха – 0:0, въпреки че и двата отбора имаха отлични шансове, включително и дузпи. Но в 8-ата минута Николай Михайлов хвана удара от бялата точка на Дориан Бабунски, който стреля в долния десен ъгъл.

В 72-ата минута и "сините" получиха наказателен удар. Изпълнението на Борислав Цонев беше идентично като на македонския национал и Красимир Костов спаси. Въобще, двамата вратари бяха изключителни тази вечер и тотално отчаяха нападателите. Другата лоша новина за Левски е контузията на Георги Миланов, който в края на първото полувреме беше изнесен на носилка.

След равенството хората на Станимир Стоилов заемат 8-мо място в класирането, докато врачани прекъснаха серията си от две поредни загуби и се намират на предпоследната 13-та позиция с 12 т.

В следващия кръг Левски гостува на Арда Кърджали, докато Ботев приема Царско село.

Двубоят започна двуостро, като след няколко атаки в "синьо", в 5-ата минута  Иван Горанов извърши нарушение и след консултация с ВАР съдията Димо Димов посочи бялата точка. Зад топката застана Дориан Бабунски, но ударът му в долния десен ъгъл беше спасен от Николай Михайлов и така нулевото равенство се запази.

В 14-ата минута Борислав Цонев  продължи центриране на Бари към Здравко Димитров, чийто удар по земя мина встрани от вратата на гостите. В 24-ата минута Гьйоко Зайков отправи диагонален пас към Здравко Димитров на границата на наказателното поле. Той изведе Боби Цонев, но ударът му бе спасен от Костов.

В следващата атака Борислав Цонев пусна топката надясно към Георги Миланов. Той подаде по земя във вратарското поле, където Билал Бари изпреварил Йоан Бауренски, но след удара му с десния крак от няколко метра топката мина над вратата на врачани.

Малко след изтичането на половин час игра след центриране от Патрик-Габриел Галчев на 2-3 метра от вратата на гостите Костов изби в ъглов удар. Пет минути преди края на първата част Георги Миланов беше изнесен на носилка, като държеше лед на коляното на десния си крак.

През втората част Левски отново владееше повече топката. В 51-ата минута Андриан Краев смени добре посоката на границата на наказателното поле и стреля, но Костов спаси. Топката стигна до Марин Петков, чийто удар също беше париран от стража на врачани.

В 70-ата минута Диего Фераресо фаулира Марин Петков и съдията Димо Димов посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, който пропусна. Осем минути преди края на мача Хосе Кордоба намери останалия сам Борислав Цонев, чийто удар бе спасен от Красимир Костов.

Малко по-късно Радослав Цонев стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Костов докосна леко топката и тя рикошира в напречната греда. До края така и не падна гол.

Левски - Ботев Враца 0:0

Голмайстори: няма

Левски: Михайлов (к), Зайков, Горанов, Миланов (41-Марин Петков), Борислав Цонев, Димитров (80-Д.Костадинов), Бари, Радослав Цонев, Галчев, Кордоба, Краев
Треньор: Станимир Стоилов

Ботев Враца: Костов, Фераресо, Ничев (к), Миланов, Христов (81-М. Николов), Сержиньо (67-Казини), Бауренски, Митрев (93-Г.Николов), Ненов (81-В. Василев), Бабунски, Тодоров (67-Гаврилов)
Треньор: Даниел Моралес

София, ст.: "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Съдия: Димо Димов
Жълти картони: Зайков (Левски); Сержиньо, Ненов, Казини (Ботев)