Левски измъкна 0:0 при гостуването си на Арда Кърджали в един от най-интересните мачове от 16-ия кръг на efbet Лига.

Домакините създадоха по-добрите положения за гол, но във втори пореден двубой Николай Михайлов се отличи с добри намеси.

От своя страна "сините" бяха безидейни в атака и не застрашиха сериозно Иван Караджов. Така Левски остава с точка пред Арда в класирането - 19 срещу 18 и заемат съответно 8-мо и 9-то място.

В следващия кръг кърджалийци гостуват на Лудогорец, докато хората на Станимир Стоилов имат визита на Царско село. Мачовете са съответно на 2 и 1 декември.

Треньорът на Арда Славко Матич дебютира пред публиката в Кърджали. Той направи четири промени от загубата с 1:2 от ЦСКА на "Българска армия". Слободан Рубежич, Алекс Петков, Лъчезар Котев и Атанас Зехиров се появиха на местата, съответно на Мартин Стоев, Пламен Крумов, Илия Юруков и Томислав Йорданов.

Добрата новина за домакините беше, че Спас Делев започна титуляр, след като напусна принудително срещу "червените". Алекс Петков пък не игра в Борисовата градина заради наказание, но се завърна срещу бившия си отбор.

Станимир Стоилов беше направил две промени в титулярния състав от равенството 0:0 с Ботев Враца на "Герена". Димитър Костадинов и Марин Петков започнаха вместо контузилия се Георги Миланов и Здравко Димитров. Младоците помагаха на Борислав Цонев и Билал Бари в атака.

Двата отбора влязоха в мача разделяни само от една точка – 17 за Арда и 18 пункта за Левски. Но домакините бяха лек фаворит в срещата, защото бяха в серия от три двубоя без загуба от "сините" – две победи, които бяха в София, и едно равенство.

Мачът започна равностойно, като Арда стигна до първи корнер в 3-ата минута, след който не последва опасност за Николай Михайлов. Левски тръгна в контраатака, която обаче бе спряна от Давид Кики.

В 16-ата минута "сините" стигнаха до добра възможност, като след центриране от корнер топката се озова в Гьоко Зайков, но той стреля право в Караджов. В 25-ата минута „Арда“ изпълни корнер, след който Ники Михайлов увисна, а Милен Желев не успя да изпрати топката във вратата.

Три минути след това стражът на "сините" се намеси решително след изстрел на Иван Коконов. В следващите минути до почивката двата тима владееха топката без да създадат чисти положения за гол.

В 49-ата минута Марин Петков стреля над вратата от пряк свободен удар. В 58-ата Станимир Стоилов извърши първата си смяна, заменяйки Димитър Костадинов със Здравко Димитров.

В 56-ата минута Спас Делев получи дълго подаване в наказателното поле, но в последния момент Галчев успя да избие в корнер. Две минути след това Станимир Стоилов извърши първата си смяна, заменяйки Димитър Костадинов със Здравко Димитров.

В 74-ана минута влезлият като резерва Тонислав Йорданов центрира в наказателното поле, а Иван Горанов с глава изчисти. В 78-ата "сините" искаха дузпа за игра с ръка на футболист на Арда след изстрел на Ради Цонев, но такава не бе отсъдена.

До края двата тима продължиха със здравата битка на терена, но до голове така и не се стигна.

Арда – Левски 0:0

Голмайстори: няма

Арда: Иван Караджов, Милен Желев, Алекс Петков, Слободан Рубежич, Давид Кики, Лъчезар Котев (64-Тилев), Христо Иванов, Атанас Зехиров (10-Юруков), Иван Коконов (81-Ковачев), Спас Делев, Жуниньо (64-Т. Йорданов)
Треньор: Славко Матич

Левски: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов (57-З. Димитров), Борислав Цонев, Марин Петков (6-Найденов), Билал Бари
Треньор: Станимир Стоилов

Кърджали, ст.: "Арда"
Съдия: Станимир Тренчев
Жълти картони: Котев, Кики, Кременлиев, Жуниньо (Арда); Кордоба, Галчев (Левски)