Левски излъга с 1:0 Царско село в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача заби Билал Бари в 43-ата минута.

Трябва да се отбележи, че домакините на три пъти удариха гредите зад Николай Михайлов, но нямаха шанс за гол и логично загубиха.

Левски остава на осмо място в класирането с 22 точки, докато Царско село е на последната позиция с едва 11 пункта.

Още във втората минута Николай Михайлов направи добро спасяване след изстрел с глава на Лъчезар Балтанов. Секунди след това изстрел от дистанция на Васил Шопов се спря в левия страничен стълб на вратата на „синия“ капитан.

В 14-ата минута Здравко Димитров опита изстрел извън наказателното поле, а Янко Георгиев действа сигурно и изби в корнер. Шест минути след това Иван Горанов пусна добър пас към Димитър Костадинов, който стреля неточно.

В 27-ата минута Драган Михайлович отправи хубав изстрел по земя, но Янко Георгиев се намеси добре. В 36-ата минута Димо Бакалов отправи изстрел от дистанция, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Ники Михайлов.

Две минути преди края на първата част Марин Петков пусна остър пас в наказателното поле, а Мартин Кавдански не изчисти добре, пращайки топката на крака на Димитър Костадинов. Той подаде към Билал Бари, който реализира за 0:1.

В 52-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, като този път Кавдански се намеси сигурно и изчисти в корнер, след който Янко Георгиев без проблем улови топката. Георгиев даде началото на контраатака на „Царско село“, която завърши с изстрел на Ален Стеванович, отбил се в гредата.

В 71-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар фронтално срещу вратата, а Янко Георгиев се отличи с добро спасяване с една ръка, след което Димитър Костадинов не успя да насочи топката във вратата при добавката.

Малко по-късно влезлият като резерва Борислав Цонев стреля от свободен удар и след рикошет последва ъглов удар. Здравко Димитров стреля по земя, а стражът на „Царско село“ отново се намеси отлично.

Царско село - Левски 0:1

Голмайстор: Билал Бари (43)

Царско село: Янко Георгиев, Сашо Александров, Венцислав Василев, Мартин Кавдански, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Карлос Охене, Диас Лукас, Ален Стеванович, Димо Бакалов, Васил Шопов

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Хосе Кордоба, Гьоко Зайков, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари