Сектор "А" на стадиона на Левски - "Георги Аспарухов", спешно се нуждае от козирка. Това заяви пред БНТ главният архитект на София Здравко Здравков.
Той разкри, че е разговарял с мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков по темата след недоволството на "сините". От "Герена" вчера излязоха с официално съобщение, в което се споменава, че изграждането на козирката няма да струва колкото нов сектор, както беше обявено по-рано.
"Снощи се чухме с Наско Сираков. Касае се за довършване на един стадион, който е започнат като конструкция. Сектор "А" не е покрит, а неговото покриване трябва да отговаря на изискванията на УЕФА, като това ще струва доста средства. Такава аналогия козирка – трибуна, не бива да се прави, стадионът има огромна нужда от покриване, защото без него започва да се руши. Всеки знае, че една сграда без покрив, започва наводняване".
"Трябва да се намери спешно решение за покриване на Сектор "А", но не е само покриването, има доста сериозна промяна в осветлението, в другите сектори, за да се покрият изискванията на УЕФА. Трябва да се намерят сериозни средства. Финансовият ресурс за подобни съоръжения е огромен. Трябва да се сметне колко средства трябват. Тук е въпросът е да се намери необходимото финансиране, напрежение ще има, докато няма ясен финансов ресурс", заяви Здравков.
Снимка: Lap.bg








Мартин, създал "Черна писта":ТИР-овете участват в 42% от смъртните случаи на пътя
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Трагедията на "Тракия": В неделя се сбогуваме Мишо от "Славия" и баща му
Велев: Частният сектор плаща заплатите с труда си, държавният - с данъци и заеми
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Мирчев: Бюджетът е злонамерен, всички ще плащат
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС в 38-то НС
Руските "ястреби" настояват Путин да използва ядрено оръжие и да убие Зеленски
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:01 | 13 яну 2022 г.
11:59 | 13 яну 2022 г.
11:52 | 13 яну 2022 г.
11:38 | 13 яну 2022 г.
11:32 | 13 яну 2022 г.
Напиши коментар