„Левски“ и „Гурник“ (Забже) завършиха при резултат 1:1 в турския курорт Белек. Контролата бе първа за състава на Станимир Стоилов по време на зимната подготовка на тима.

Мачът започна равностойно, като „Гурник“ създаде първата по-сериозна опасност в срещата. В 3-ата минута Новак бе изведен в наказателното поле и прехвърли Николай Михайлов, но попадението не бе зачетено заради засада.

В следващите минути футболистите на „Левски“ създадоха няколко добри атаки, като в 16-ата минута Здравко Димитров бе изведен по лявото крило, опита да преодолее излезлия напред Биелица, но стражът успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар „сините“ бяха много близо до гол, но изстрелът с глава на Билал Бари срещна лявата греда.

В 25-ата минута „Левски“ създаде поредна опасност пред вратата на съперника. След центриране в наказателното поле топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Биелица.

Малко по-късно Хосе Хименес подаде в наказателното поле към Лукас Подолски. Бившият национал опита удар, но Николай Михайлов внимаваше и успя да избие.

Марин Петков застраши вратата на Биелица в 35-ата минута, но ударът му от разстояние бе уловен от стража на полския тим. Минута преди края на първото полувреме играч на „Гурник“ бе изведен срещу Николай Михайлов, но капитанът излезе добре напред и улови.

В 48-ата минута Павловски навлезе в наказателното поле от дясното крило и стреля, но топката мина покрай страничната греда на Пламен Андреев, който замени Николай Михайлов на полувремето.

Малко по-късно Гьоко Зайков стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му мина над напречната греда. В 54-ата минута „Левски“ отново застраши вратата на съперника. След разбъркване пред наказателното поле, Билал Бари открадна топката и стреля силно, но отново стражът на „Гурник“ се намеси и спаси.

В 60-ата минута Павловски стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай страничната греда. Секунди по-късно Желонка отправи опасен удар, който бе отразен от Пламен Андреев.

В 70-ата минута „Левски“ създаде добро положение. Партик-Габриел Галчев центрира от фаул, топката стигна до Билал Бари, но му бе избита. Андриан Краев стреля след това с глава, но в ръцете на вратаря.

В 82-ата минута "Гурник" получи право да изпълни фаул в опасна близост пред наказателното поле на "Левски". Зад топката застана Пьотър Кравчук, който стреля през стената и топката влезе във вратата на Пламен Андреев.

"Левски" получи право да изпълни дузпа в 88-ата минута, след като футболист на "Гурник" игра с ръка в наказателното поле на своя тим. Зад топката застана Хосе Кордоба, който стреля в левия ъгъл на вратата и изравни.

Левски - Гурник Забже 1:1

0:1 Кравчук (82)

1:1 Кордоба (88-дузпа)

Левски: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Зайков, Кордоба, Иван Горанов, Асен Митков, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Димитър Костадинов, Марин Петков, Билал Бари

Гурник: 1. Даниел Биелица, 2. Пжемислав Вишневски, 26. Рафал Яницки, 27. Адриан Грискиевич, 96. Роберт Дадок, 6. Кжищоф Кубица, 8. Аласана Мане, 64. Ерик Янза, 10. Лукаш Подолски, 17. Бартош Новак, 9. Хесус Хименес