Левски записа втори пореден успех след подновяването на efbet Лига. Жертва на "сините" този път стана ЦСКА 1948, който беше победен с 2:0 на стадиона в Бистрица в среща от 21-ия кръг на първенството.

"Сините" поведоха в 24-ата минута чрез Димитър Костадинов. Той засече с глава перфектно центриране от фланга на Патрик-Габриел Галчев. След почивката новото попълнение Уелтън с чудесен дрибъл и шут оформи крайния резултат.

Между двата гола "червените" имаха претенции за втори жълт картон за Андриан Краев, но такъв не беше даден. Левски пък поиска дузпа, но главният съдия Васимир Ел-Хатиб реши, че такава няма.

Хората на Станимир Стоилов постигнаха втора поредна победа след 2:1 над Локомотив Пловдив на "Герена". Така "сините" ще влязат със самочувствие преди изключително важната седмица.

В нея Левски играе със Септември за 1/4-финалите за Купата на България, а на 6 март идва ред на Вечното дерби с ЦСКА.

С днешната победа столичани събраха 32 точки и се изкачиха на 5-то място в класирането. ЦСКА 1948 остава с 22 пункта и заема 10-та позиция.

Мачът в Бистрица започна на високи обороти. Още в 4-ата минута Марин Петков прати топката във вратата на Иван Караджов с удар от границата на наказателното поле. Съдията Васимир Ел-Хатиб обаче посочи, че при шута на юношата на Левски негов съотборник е бил в засада и е повлиял пряко на играта, заради което и попадението не бе зачетено.

След 13 минути игра домакините стигнаха до възможност за гол. След пробив на Галин Иванов отляво, топката стигна до Георги Русев. Той успя да се измъкне от Николай Михайлов и опита да прати топката в мрежата, но Сонко Сундберг изби преди голлинията.

В 23-ата минута Марин Петков подаде към Патрик-Габриел Галчев. Бранителят центрира отдясно  и Димитър Костадинов с глава прати топката във вратата на Караджов.

В 28-ата минута домакините спечелиха пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата. Ударът на Алекс Колев обаче срещна тялото на Венцислав Василев и не се стигна до опасност за "сините".

Десет минути преди края на редовното време на първата част Уелтън проби от лявото крило към центъра и стреля с десния крак в близкия ъгъл на Караджов, но стражът улови топката без проблем.

В 41-ата минута след центриране, Васил Шопов с глава свали топката към Галин Иванов. Той стреля от въздуха, но Михайлов плонжира и изби.

Малко по-късно и Лазар Марин стреля от около 20 метра, но топката мина над вратата.

В 49-ата минута Русев стреля добре от пряк свободен удар от далечна дистанция и се наложи Михайлов да избива в корнер. Три минути по-късно Филип Кръстев напредна прекрасно през центъра. Последва удар от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит от защитник на ЦСКА 1948.

След това Марин Петков опита удар с левия крак от около 15 метра. Караджов не успя да улови веднага, но близо до него нямаше футболист на Левски и стражът хвана топката.

В 59-ата минута при една атака на домакините, Марио Топузов се измъкна отдясно в наказателното поле. Ударът му с левия крак обаче мина над вратата.

При ответната атака Левски стигна до втори гол. След грешка при разиграването на "червените" топката стигна до Филип Кръстев, който пададе към Уелтън.

Бразилецът проби към противниковото наказателно поле. Срещу него беше Симеон Петров, но бразилецът с финт успя да си освободи място да изстрел и с удар с десния крак от границата на наказателното поле остави безпомощен Иван Караджов, удвоявайки резултата.

До края двата тима си размениха няколко положения, но до нов гол така и не се стигна.

ЦСКА 1948 - Левски 0:2

Голмайстори: 0:1 Костадинов (23), 0:2 Уелтън (60)

ЦСКА 1948: Иван Караджов; Александър Александров,  Венцислав Василев, Симеон Петров, Лазар Марин; Реян Даскалов, Емил Мартинов; Галин Иванов (79-Д.Александров), Васил Шопов (46-Топузов), Георги Русев (66-Бастунов); Александър Колев (66-Тошев)
Треньор: Николай Киров

Левски: Николай Михайлов; Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами; Андриан Краев; Мартин Петков (76-Миланов), Филип Кръстев (85-Ван дер Кап), Димитър Костадинов (63-Цонев), Уелтън (85-Димитров); Билал Бари
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Бистрица"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Жълти картони: Ал. Александров, Бастунов (ЦСКА 1948); Краев, Галчев, Уелтън, Стоилов, Кордоба, Бари (Левски)