Левски ще плати около 120 000 евро за защитника Хосе Кордоба, съобщава „Мач Телеграф“. Към днешна дата 21-годишният бранител играе на „Герена“ като преотстъпен от панамския Индепендиенте де ла Хорера.
В договора има клауза за откупуване, която наскоро е била предоговорена, след като в София са пристигнали за преговори представители на Индепендиенте. Оказа се, че собственикът на клуба е и мениджър на самия Кордоба. Той е приятел на асистента на Станимир Стоилов – Цанко Цветанов, което реално е в основата на перфектния трансфер на Хосе в Левски.
Именно заради това в Индепендиенте са се съгласили да вземат парите по сделката за Кордоба разсрочено, каквато реално е единствената възможност за „сините“ заради тежката финансова криза на „Герена“. Панамският клуб пък ще запази процент от правата на Хосе при бъдещ трансфер.
Ръководството на Левски вярва, че Кордоба, който вече е и национал на страната си, е златната кокошка за клуба, защото класата и младостта му могат да вкарат няколко милиона в касата на „Герена“.
„Нещата с Кордоба почти са решени. Имаме клауза, разбрали сме се с неговия панамски клуб. Той ще бъде играч на Левски. Пред Кордоба има светло бъдеще, ако продължи да тренира и играе по този начин. Надявам се и клубът да спечели от неговото привличане“, коментира Стоилов по темата.
Снимка: Lap.bg







Централна прогноза
Градушката в Трявна - невиждана от половин век: "Колите са помлени"
Опасно шофиране: Заснеха водач да кара в насрещното на АМ "Тракия"
Правосъдният министър: Ще обжалвам отказа да се образува дисциплинарно дело срещу Сарафов
Какви са версиите за експлозията в Горна Оряховица?
На косъм от трагедия: Скандално нарушение на пътя часове преди Giro d'Italia
Софиянец предложил 20 000 евро подкуп на областния управител на Добрич
Джейми Фокс ще става баща за трети път
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар04:35 | 24 апр 2024 г.
13:13 | 29 мар 2022 г.
18:38 | 22 мар 2022 г.
18:38 | 22 мар 2022 г.
18:38 | 22 мар 2022 г.
18:38 | 22 мар 2022 г.
18:37 | 22 мар 2022 г.
18:37 | 22 мар 2022 г.
18:37 | 22 мар 2022 г.
18:37 | 22 мар 2022 г.
Напиши коментар