Левски размаза с 3:0 като гост Пирин Благоевград в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, а над всички за "сините" беше новото попълнение Уелтън, който не спира да очарова с представянето си.

Бразилецът, който беше привлечен през зимата, за пореден път показа, че разполага с огромен потенциал и още в 4-ата минута матира Янко Георгиев с превъзходно изпълнение.

В края на полувремето Илиян Стефанов покачи на 2:0, а в 73-ата минута Уелтън беше с основна заслуга и за третия гол. След негов пробив и удар, топката рикошира в Стефанов и влетя във вратата.

Така Левски постигна 4-та поредна победа с 3:0 над Пирин и си върна 5-то място в класирането с 39 точки.

"Орлетата" остават на 11-та позиция с 27 т. и това им беше и първа загуба от началото на пролетния дял на първенството.

В следващия кръг "сините" приемат Черно море в директна битка за евротурнирите, докато Пирин гостува на Царско село.

6. Славия 25    9   9   7   29:24   36

"Сините" започнаха активно срещата. В 3-ата минута Уелтън получи топката на дъгата и стреля, но топката бе блокирана и излезе в ъглов удар. След изпълнението му Илиан Стефанов стреля с глава в ръцете на Янко Ангелов.

Бразилецът показа класа минута по-късно след мощен изстрел от дистанция, когато отбеляза красив гол с рикошет в горната греда.

В 11-ата минута Илиян Стефанов и Георги Миланов разиграха добре, топката достигна до Уелтън, който я върна към Стефанов, но той стреля неточно.

В 23-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената и за Николай Михайлов не бе проблем да я улови.

Девет минути по-късно Илиян Стефанов получи топката на около 20 метра от вратата, пое си я добре и стреля, но в обсега на Янко Ангелов, който изби в ъглов удар. Малко по-късно и Хосе Кордоба пробва късмета си от далечна дистанция, но не сполучи.

В 45-ата минута Левски поведе с 2:0. След разбъркване в наказателното поле след ъглов уар топката падна на волето на Илиян Стефанов, който бе безкомпромисен.

Втората част започна отново с превес на "сините". Билал Бари бе изведен на добра позиция, но стреля леко и право в ръцете на Янко Ангелов. Малко по-късно Георги Миланов намери Уелтън, който стреля от добра позиция. Топката затрудни Янко Ангелов, тя отиде в Иляин Стефанов, който пропусна от изгодна позиция.

В 73-ата минута Левски реши всичко. Уелтън напредна по лявото крило, стреля мощно от границата на наказателното поле, топката рикошира в Стефанов и навести мрежата на Янко Ангелов за трети път. Голът беше записан на името на българина, но с основна заслуга за него беше именно бразилецът.

Пирин - Левски 0:3

Голмайстори: 0:1 Уелтън (4), 0:3 Стефанов (45, 73)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (60-Станислав Манолев), 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев 9. Преслав Йорданов (77-Станислав Костов) 18. Светослав Дяков, 14. Стилиян Николов (60-Казуки Такахаши) , 45. Христофор Хубчев, 17. Спас Георгиев (76-Венцислав Бенгюзов)

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (90-Патрик-Габриел Галчев), 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов  (90-Антоан Стефанов), 17. Уелтън  (90-Радослав Цонев) , 19. Билал Бари (78-Келиън ван дер Каап), 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (69-Марин Петков), 33. Хосе Кордоба, 91. Драган Михайлович

Съдия: Иво Андреев (София)
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград

Снимка: Lap.bg