Левски победи с 2:0 Черно море в мач от последния кръг на редовния сезон на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" стигнаха до успеха много трудно с автогол на Даниел Димов четвърт час преди края, а в 97-ата минута и Мартин Петков се разписа с мощен удар под напречната греда. През първото полувреме гол на Цунами беше отменен за засада, а след почивката попадение на Матиас Курьор не беше зачетено по същата причина.

"Моряците" играха в намален състав от 54-ата минута, когато звездата им Евгени Сердюк беше изгонен за втори жълт картон. Сблъсъкът н "Герена" беше доста напечен, здравите единоборства не липсваха, но Левски създаде повече опасности и логично стигна до победата, която още повече завързва възела в битката за Европа.

В класирането "сините" събраха 42 точки и вече имат само 3 т. по-малко от Черно море. Между двата отбора с 43 пункта е Ботев Пловдив, който е с мач по-малко – утрешното домакинство на Локомотив София.

Плейофите следващата седмица започват с дерби ЦСКА – Левски и мач между Ботев и "моряците", чийто домакин ще стане ясен след утрешната среща на "канарчетата".

Левски имаше териториално превъзходство и атакуваше по-опасно. Цунами прати топката в мрежата с глава в 8-а минута, но попадението бе отменено заради засада.

В 22-а минута Левски имаше нова добра ситуация за гол след грешка при изнасянето на топката от Черно море. Илиян Стефанов върна към Филип Кръстев, чийто шут бе блокиран, а след разбъркване Георги Миланов прати топката в мрежата, но преди това бе отсъдена засада.

В средата на първото полувреме напрежението се повиши след размяна на реплики между Сердюк и Филип Кръстев, като реферът потуши ситуацията с по един жълт картон за двамата.

В началото на втората част Сердюк бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе блокиран.

В 54-а минута Сердюк отново бе изведен зад защитата на Левски, но бе изпреварен от вратаря Николай Михайлов. Украинецът обаче закъсня и влезе грубо в единоборството и получи втори жълт и съответно червен картон. Михайлов не успя да продължи след сблъсъка и бе откаран в болница, а на негово място влезе 17-годишният Пламен Андреев.

В 69-а минута Матиас Курьор прати топката в мрежата на Левски, но попадението бе отменено заради засада.

Левски стигна до гол в 74-а минтуа. Илиян Стефанов бе изведен вдясно от вратата, пусна пас към центъра, а Даниел Димов отклони топката в собствената врата.

В последната минута на добавеното време влезлият като резерва Марин Петков завърши с хубав удар под гредата отличен пас на изигралия силен мач бразилец Уелтън.

Левски - Черно море 2:0

Голмайстори: 1:0 Димов (74-авт), 2:0 М. Петков (97)

Левски: 13. Николай Михайлов (57-Пл, Андреев), 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сунберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунави, 8. Адриан Краев, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов (94-Ван дер Каап), 14. Илиян Стефанов (89-М. Петков), 17. Уелтън, 19. Билал Бари
Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев (71-Дичев), 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев (46-Вилела), 9. Евгени Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 14. Калин Георгиев, 7. Родриго Вилела, 12. Николай Златев, 31. Закария Беншаа
Треньор: Илиан Илиев