Левски не може да си позволява скъпи трансфери и ще трябва да вдига нивото с наличните футболисти, заяви треньорът Станимир Стоилов преди началото на лятната подготовка на "сините". Той добави, че те могат да си позволят максимум трима нови играчи, колкото са и напускащите това лято.
Левски започва подготовка едва около две седмици след последния си официален мач и според Стоилов на никого не му е нужно "зареждане на батериите".
"Това е моят отбор, аз съм фен на Левски и нямам нужда от зареждане на батериите. Надявам се и футболистите да не са почивали, а да са задържали спортната си форма. Дано да няма да се налага да правим тежки физически тренировки. Започваме в намален състав по обективни причини и ще се готвим с тези десетина човека, докато се приберат и останалите", заяви Стоилов на пресконференцията преди първата тренировка на тима.
"От първия ден трябва да отговаряме на амбициите на Левски, тъй като това име е задължаващо. Аз не мога да си поставя други цели освен най-високите - шампионска титла и участие в груповата фаза на евротурнирите. Може и да е трудно, но сме длъжни да пробваме. Другата цел, а тя е задължителна, е класиране отново за Европа. Спазваме изключително стриктно финансовата политика и не излизаме под никаква форма от бюджета. Левски все още е в тежка ситуация, която трябва да разрешаваме. Не ни е възможно да привличаме суперзвезди. Надграждане може да има само с тези футболисти и с подобряване на играта ни. Имаме накъде все още да вдигаме нивото и нашите играчи не трябва да живеят с позитивизма от миналия сезон. Всеки от тях трябва да повиши нивото и да следваме старата стратегия. Чисто финансово не можем да мечтаем за нищо по-добро. За мен е важно да избегнем фалита. Левски със сигурност ще има двама нови футболисти (бел. ред. - първите двама са Ивелин Попов и Анте Блажевич). Ако имаше още хора с договори, те щяха сега да са тук. Ще можем да си позволим още едно ново попълнение в този трансферен период. Имаме трима напускащи, така че ще имаме и максимум още един нов", добави наставникът, цитиран от БТА.
Стоилов каза, че целта е да бъде взет атакуващ футболист, но не е задължително той да бъде централен нападател, тъй като Левски има опции там. Той добави, че Ивелин Попов ще тренира на облекчен режим в началото, а Уелтон е готов на сто процента за натоварвания. Треньорът на Левски също така потвърди, че информациите, че Левски ще има втори отбор, който ще играе в Трета лига и ще тренира заедно с представителния тим по време на подготовката.
Снимка: Lap.bg








Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар08:15 | 24 апр 2024 г.
19:44 | 4 юни 2022 г.
18:52 | 4 юни 2022 г.
Напиши коментар