„Левски“ победи „Пирин“ с 2:1 в приятелски мач на стадион „Искър“ в Самоков. "Сините" поведоха още в третата минута, когато Ивелин Попов изведе Роналдо сам срещу Марио Кирев, а бразилецът не сбърка. Той добави още едно попадение на сметката си три минути по-късно с глава след центриране на Анте Блажевич. В 39-ата минута "Пирин" върна едно попадение след далечен шут на Красимир Станоев.

След вихрените наяални минути за "сините" в деветата минута и Уелтън опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му към далечния ъгъл премина встрани от вратата на Кирев.

Още три минути по-късно Келиан ван дер Каап отне топката в противниковата половина и напредна, навлезе в наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Марио Кирев.

До 30-ата минута темпото спадна, като „Левски“ имаше леко териториално превъзходство, но без да се стига до сериозни положения пред двете врати.

В 32-ата минута "орлетата" бяха близо да върнат едно попадение, след като Станислав Костов намери Андрей Йорданов, който шутира по диагонал и преодоля Пламен Андреев, но Цунами изчисти малко пред голлинията.

Седем минути по-късно Красимир Станоев стреля от дистанция и реализира.

В 51-ата минута Роналдо показа съобразителност и отне от Венцислав Бенгюзов, след което изведе Билал Бари, но мароканецът бе неточен.

Три минути по-късно Преслав Йорданов получи центриране отдясно и шутира, но Пламен Андреев внимаваше и спаси.

В 61-ата минута Келиан ван дер Каап върна рисковано към Пламен Андреев, но за щастие на "сините" топката не навести мрежата на младока, а излезе в корнер.

До края двата тима имаха няколко шанса за попадение, но до промени в резултата не се стигна.

Левски – Пирин 2:1

1:0 Роналдо 3'

2:0 Роналдо 6'

2:1 Красимир Станоев 39'

Левски: 1. Пламен Андреев, 21. Анте Блажевич, 23. Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 27. Асен Митков, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Велтон, 19. Билал Бари

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Йоан Загоров, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов