„Левски“ победи „Академия Пандев“ с 3:1 в приятелския мач и спечели Купа „Георги Соколов“. Точни за „сините“ на „Герена“ бяха Роналдо и на два пъти Бари, а за гостите Сашко Пандев в края.

Началните минути бяха равностойни, като нито един от двата тима не успя да задържи за по-дълго топката. В 6-ата минута „сините“ се възползваха от първата си голова възможност. Уелтън се измъкна по левия фланг напредна и с остро подаване успоредно на голлинията намери Роналдо. Бразилският нападател засече и от няколко метра реализира.

Две минути по-късно гостите отправиха първия си точен удар по посока вратата на Николай Михайлов. Кристиян Велиновски напредна и стреля, но право в ръцете на капитана на Левски.

В 10-ата минута дойде и лоша новина за "сините", след като новата звезда на отбора Ивелин Попов получи контузия и бе заменен от Билал Бари.

Четвърт час след началото Боян Димовски центрира опасно отляво. Никола Шарковски беше оставен сам на далечната греда, стреля с глава, но не намери целта.

В средата на първата част Илиян Стефанов направи пробив отдясно, след което намери с остро подаване Уелтън, който стреля в напречната греда. Последва добавка на бразилеца с глава, но право в ръцете на Марио Йовановски.

Десет минути по-късно „сините“ удвоиха преднината си. Появилият се на терена на мястото на Ивелин Попов – Билал Бари се разписа. Анте Блажевич центрира меко от десния фланг. Около бялата точка Бари беше оставен непокрит и с глава матира противниковия страж.

В началото на втората част гостите пропуснаха да намалят изоставането си. Мартин Гьоргиевски засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката над вратата на Пламен Андреев.

Силните минути за „Левски“ продължиха, като в рамките на секунди Уелтън на два пъти бе близо до трети гол. Бразилското крило първо беше изведен на чиста позиция. Той имаше пространство и реши да завършва сам, но стреля в аут. Самият той след това създаде още една опасност за македонската врата. Този път проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри над напречната греда.

В 65-ата минута Марин Петков опита изстрел от далечна дистанция, но право в ръцете на противниковия страж.

Пет минути по-късно Преслав Бачев получи страхотна възможност да се разпише. Той обаче прати топката покрай целта. Получи се лек рикошет и „сините“ имаха правото да бият корнер. При центрирането топката достигна до Билал Бари, който от близко разстояние вкара втория си гол в мача за класическото 3:0.

В 82-рата минута гостите намалиха изоставането си с гола на брата на Горан Пандев – Сашко. Той получи подаване от Зоран Ивановски и преодоля Пламен Андреев.

До края „сините“ имаха още няколко шанса за гол, но резултатът остана непроменен, а Купа „Георги Соколов“ бе спечелена от тима на Станимир Стоилов.

Левски - Академия Пандев 3:1

1:0 Роналдо 6'

2:0 Билал Бари 34'

3:0 Билал Бари 70'

3:1 Сашко Пандев 82'

Левски: 13. Николай Михайлов, 21. Анте Блажевич, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вандерсон Цунами, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Велтон, 10. Ивелин Попов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков