Левски победи с 2:0 Арда Кърджали в последен мач от 9-ия кръг на първенството.

Головете на стадион "Георги Аспарухов" вкараха Андриан Краев в 20-ата минута след асистенция на Филип Кръстев и Марин Петков в края след хубаво подаване на Билал Бари. Освен това Краев се разписа във втора шампионатна среща, след като беше точен и при успеха с 2:0 над Ботев във Враца.

През всички 90 минути Левски диктуваше събитията на терена и можеше да реши двубоя много по-рано, но старата слабост на отбора си пролича за пореден път.

Все пак хората на Станимир Стоилов продължиха с победната си серия и сухите мрежи. Левски няма допуснат гол в шампионата от 1-ия кръг, когато загуби с 0:1 от ЦСКА 1948. След това последователно бяха победени Спартак Варна (5:0), Пирин (1:0), Хебър (4:0) и споменатият успех във Враца.

От своя страна Арда прекъсна добрата си серия след мачовете със Славия (1:0) и Спартак Варна (3:1). В класирането Левски вече заема 6-то място с 15 точки от 6 двубоя, докато отборът от Кърджали има същия актив, но от 9 мача.

В събота "сините" гостуват на Локомотив София, докато Арда приема Пирин.

Още в третата минута Левски проведе постепенна атака, която завърши с удар на Краев от много сериозна дистанция, но прати топката в аут.

Две минути по-късно Уелтън центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но бе неточен. В 7-ата минута Цунами стреля от пряк свободен удар, като изпълнението му бе много силно, но неточно.

Девет минути по-късно след центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно Ивелин Попов опита удар с глава, но топката отново отиде в аут.

В 20-ата минута Левски поведе - Филип Кръстев центрира от корнер, Андриан Краев засече с глава и топката влезе в мрежата.

Осем минути след това "сините" имаха нов шанс за гол след още едно центриране от ъглов удар, но Цунами пропусна.

В 40-ата минута Левски имаше нов шанс да удвои преднината си след добра атака, преминала през Галчев и Уелтън, който центрира към Ивелин Попов, а той с глава намери очертанията на вратата, но Господинов спаси.

Три минути по-късно Уелтън пробва късмета си от далечна дистанция, но Господинов улови.

През втората част Левски опита нов натиск, но до по-чисти голови положения не се стигна.

В 79-ата минута Левски създаде първото си добро положение след почивката, след като Цунами стреля, но Господинов изби в корнер.

Пет минути по-късно Билал Бари достигна до дълъг пас, овладя си топката и стреля, но бе неточен.

Левски реши всичко в 87-ата минута, когато Марин Петков бе изведен сам срещу Анатолий Господинов и с прецизен изстрел се разписа.

Левски - Арда 2:0

Голмайстори: 1:0 Краев (20), 2:0 М. Петков (87)

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов (63-Миланов), 14. Илиян Стефанов (62-Бари), 17. Уелтън (73-М. Петков), 18. Роналдо (73-Ван дер Каап), 22. Патрик-Габриел Галчев (90-Митков), 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев
Треньор: Станимир Стоилов

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев (89-Палмераш), 9. Тонислав Йорданов (89-Али), 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков (78-Н'Дайе), 33. Иван Тилев (71-Х. Иванов), 77. Илия Юруков (78-Коконов), 80. Лъчезар Котев
Треньор: Александър Тунчев

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Владимир Вълков