Левски и Спортист Своге завършиха при резултат 1:1 в контролна среща на един от помощните терени до стадион "Герена".

В първите минути на срещата "сините" се настаниха в половината на гостите, но без да застрашат Ивайло Василев. В 7-ата минута стражът на "Спортист" улови шут на Уелтън. Три минути след това бе първата по-добра възможност за "сините", но Василев спаси нов удар на бразилеца.

В 17-ата минута Уелтън откри резултата. Бразилецът бе изведен от Георги Миланов, навлезе в наказателното поле и прати топката покрай Василев.

Осем минути по-късно след изстрел с глава на Богомил Богомилов Николай Михайлов изби с една ръка. Минута след това след заучено изпълнение на корнер на далечната греда бе намерен Владимир Семерджиев, който прати топката във вратата на "сините" с глава.

В 36-ата минута Роналдо можеше да вкара, но уцели гредата.

За втората част в игра за "Левски" се появи Иван Андонов на мястото на Николай Михайлов. А Нейтън Олдър замени Ивелин Попов.

В 54-ата минута Иван Андонов влезе остро на Стефан Стефанов, което наложи влизането на медицинските лица и изваждането му на носилка, а Андонов бе изгонен. На вратата на "Левски" застана Йоан Загоров, който дори не бе в групата за приятелския мач.

След подновяването на играта и футболист на "Своге" излезе от игра, за да може и двата тима да са с по десет човека.

В 81-ата минута Антон Иванов застраши вратата на Стефано Кунчев с диагонален удар, който премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Левски - Спортист Своге 1:1

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 12. Абдулахи Шеху, 7. Георги Миланов, 18. Роналдо, 17. Велтон, 10. Ивелин Попов

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 31. Дейвид Михалев, 32. Слави Чакъров, 34. Александър Божилов, 35. Калоян Стрински, 36. Васил Василев, 37. Антон Иванов, 38. Кристиян Йовов, 42. Ивайло Марков, 44. Денис Динев