Черно море задълбочи кризата в Левски, след като отложеният мач между двата отбора от 4-ия кръг на efbet Лига завърши 0:0.

Чистите голови положения на стадион "Тича" във Върна бяха рядкост, имаше един точен удар и логично голове не паднаха. Така "сините" записаха пети пореден двубой без успех в първенството и мечтата им за първа титла от 2009 г. изглежда мираж.

В класирането Левски заема 6-то място с 28 точки от 15 мача, докато варненци са на 5-та позиция с 29 т. от 16 срещи.

В следващия кръг столичани отново гостуват в Морската столица, но на Спартак, докато Черно море пътува до София за мач със Славия.

Треньорът на домакините Илиан Илиев направи три промени в състава си от победата с 2:1 над Локомотив София в последния кръг. Виктор Попов, Алекс Фернандес и Стефан Велев смениха съответно Мартин Дичев, Мимито и Матиас Курьор.

Станимир Стоилов също предприе три смени от равенството 0:0 с ЦСКА 1948 на "Герена" и смени схемата от 4-2-3-1 на 3-4-3. Наказаният Андриан Краев и контузените Филип Кръстев и Илиян Стефанов отстъпиха позициите си на Келиан ван дер Каап, Абдулахи Шеху и Марин Петков.

"Моряците" влязоха в мача в добра форма и без загуба в 5 поредни случая – 2 победи и 3 равенства. От своя страна Левски беше в негативна серия от 4 поредни срещи без победа, в които спечели едва 3 точки.

В последните 5 сблъсъка между двата отбора на "Тича", статистиката беше равна – по 1 победа за всеки и 3 ремита.

И първото полувреме загатна, че отново няма да има победител, след като предложи накъсана игра, без чисти голови положения пред вратите на Георги Георгиев и Пламен Андреев.

Двубоят започна със здрави единоборства и двата тима разминаха поредица атаки, но без реални голови положения. В 32-ата минута Роналдо продължи топката с глава към Уелтън, който се измъкна зад отбраната на Черно море и навлезе в наказателното поле на съперника, след което стреля, но Виктор Попов успя да се намеси и да блокира удара, а топката излезе в корнер.

След почивката нещата не се промениха. Левски направи сериозен пропуск в 46-ата минута. Мартин Дичев върна към Георги Георгиев и топката бе пресечена от Уелтън. Бразилецът успя да финтира вратаря на Черно море, но не успя да намери опразнената врата.

Черно море организира бърза атака в 73-ата минута. Виктор Попов подаде към Закария Беншаа, а той на Клементе, който пусна извеждащ пас към Мазир Сула, но Пламен Андреев внимаваше и успя да го изпревари, изчиствайки топката в предни позиции.

В 87-ата минута Георги Миланов можеше да донесе трите точки на гостите, но след удара му от 20-тина метра топката премина встрани от вратата на Черно море. В 94-ата минута Вендерсон Цунами засече топката с глава след центриране отдясно, но вратарят Георги Георгиев улови. Това бе и единственият точен удар в срещата.

Черно море - Левски 0:0

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов (46-Дичев), Васил Панайотов, Матеус Клементе, Алекс Фернандес (57-Златев), Стефан Велев (67-Курьор), Мади Кета (68-Сула), Закария Беншаа (89-Биаи)
Треньор: Илиан Илиев

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Жереми Петрис, Цунами, Абдулахи Шеху, Георги Миланов, Уелтън, Роналдо (80-Рупанов), Марин Петков (80-Митков)
Треньор: Станимир Стоилов

Варна, ст.: "Тича"
Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Велев, Панайотов, Фернандес, Златев, Курьор (Черно море); Цунами, Миланов (Левски)