Левски излъга с 1:0 Локомотив София в последния мач на Станимир Стоилов начело на "сините".

Мъри подаде оставка заради уволнението на изпълнителния директор Ивайло Ивков и през целия мач феновете на "Герена" скандираха името на големия си любимец.

Времето беше в унисон с решението на легендарния треньор на 26-кратния шампион на България и над София валя дъжд, което направи емоциите за привържениците на Левски още по-големи.

Иначе успехът за домакините донесе Филип Кръстев с гол в края на първото полувреме. През всички 90 минути Левски беше по-добрият отбор на терена и спечели напълно заслужено, а гол в 90-ата минута на гостите беше отменен за засада.

В класирането Левски заема 4-то място с 44 точки, докато Локомотив се намира на 9-та позиция с 34 т. В следващия кръг е време за Вечното дерби на България – "сините" играят с големия си съперник ЦСКА на 17 април, понеделник, докато "железничарите" приемат Пирин три дни по-рано.

Срещата беше много емоционална за привържениците на "сините", които бяха изправени пред напускане на старши треньора Станимир Стоилов. Целият двубой премина под скандиранията на привържениците в подкрепа на един от най-успешните треньори на клуба, което ясно показваше за кого е подкрепата им във вътрешните противоборства между ръководните фактори на Герена.

Феновете извадиха транспарант срещу Сираков - "н.с - пазителят на акциите, Мъри Стоилов - пазителят на Левски". И също така обърнаха и обратно знамената си в знак на протест срещу случващото се в клуба.

15 минути преди началото на срещата Наско Сираков - легенда на клуба и в момента собственик, награди Стоилов със специална фланелка с номер 250, символизиращ неговите мачове в елита на България като наставник. Постижението стана факт в предишния кръг при успеха с 3:0 над Арда в Кърджали.

Футболистите на Левски започнаха много активно, търсейки ранен гол. В 20-ата минута пробив на Уелтън завърши с негово центриране, но нямаше кой да засече във вратата. Пак той опита далечен диагонален удар в 24-ата минута, но не уцели вратата. Последваха далечни изстрели на Филип Кръстев и Андриан Краев, също станали лесни тестове за вратаря на гостите Бубакар Гайе. Три минути преди края на първата част Ивелин Попов се оказа по-бавен от вратаря със секунди при дълго подаване през защитата на "железничарите".

Натискът на Левски даде резултат във 2-ата минута на добавеното време. Филип Кръстев продължи атаката на тима си на ляво, топката стигна до Уелтън, който проби до аутлинията и я вкара в малкото поле. Вратарят на гостите отби с крак, а Божидар Кацаров остана пасивен. Така кълбото стигна до Кръстев, който с мощен удар от 10-ия метър го прати във вратата за 1:0.

През второто полувреме дъждът над София си усили, но Левски продължаваше да търси втори гол. Сега обаче левскарите срещнаха един доста по-организиран и противопоставящ се противник и ситуациите им не бяха така чисти. Андриан Краев, Ивелин Попов и резервата Марин Петков получиха добри възможности, но ударите им не намериха целта. Краев беше близо до втори гол в 78-ата минута, но ударът му беше избит от Бубакар Гайе с две ръце.

В 89-ата минута локомотивци вкараха топката във вратата, но след преглед със системата ВАР се оказа, че Карлос Франса е бил в положение на засада.

Левски - Локомотив София 1:0

Голмайстор: 1:0 Филип Кръстев (45+2)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван ден Каап, Вендерсон де Фрейташ-Цунами, Андриас Краев, Ивелин Попов (90 - Борислав Рупанов),
Рикардо Виана-Рикардиньо (80 - Марин Петков), Уелтън Фелипе (90+3 - Асен Митков), Роналдо Соареш (72 - Джавад Ел Джемили), Филип Кръстев, Хосе Кордоба
Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив: Бубакар Гайе, Алан Диас, Давид Малембана, Божидар Кацаров, Карлос Франса, Антонио Вутов, Ивайло Найденов (67 - Селсо Рапосо),
Красимир Милошев (60 - Мартин Райнов), Юлиан Ненов (67 - Бруно Франко), Станислав Костов (60 - Димо Бакалов), Матеус Дуарте
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Волен Чинков (София)
Стадион: Виваком Арена - Георги Аспарухов
Жълти картони: Марин Петков (Левски), Антонио Вутов, Красимир Милошев, Ивайло Найденов, Селсо Рапосо, Бруно Франко (Локомотив)