Левски победи с 3:0 като гост Локомотив Пловдив и се доближи до 3-то място, което дава право на участие в европейските клубни турнири.

"Сините" се наложиха на стадиона в парк "Лаута" след фрапантни грешки в защита на домакините. В 35-ата Рикардиньо откри резултата, след като Илко Пиргов тръгна да финтира двама футболисти на гостите в наказателното поле, бразилецът му отне топката и вкара на празната врата.

После Ивелин Попов беше точен след добавка при корнер. При попадението си, ветеранът се заяде с публиката на "черно-белите" и беше бурно освиркван. Крайният резултат оформи Филип Кръстев в 79-ата минута, след като отне от Хорхе Сегура и не сбърка, озовал се сам срещу Пиргов .

Това беше и първа победа за 26-кратния шампион на България като гост над Локо Пловдив в първенство от 2015 г. насам. За този период "смърфовете" спечелиха 5 срещи и още толкова завършиха наравно.

В класирането Левски събра 58 точки и изостава на 3 пункта от 3-ия ЦСКА 1948. Локомотив заема 6-та позиция с 50 т. В следващия кръг на "Герена" гостува Черно море, а "черно-белите" ще играят на "Българска армия" срещу ЦСКА.

Още в началото на срещата "сините" имаха добър шанс, от който обаче не се възползваха. В 7-ата минута Хорхе Сегура стреля с глава, но покрай вратата на Пламен Андреев.

Три минути след това Роналдо овладя добре топката и напредна, но топката се удари в играч на Локо и мина покрай вратата. При последвалия корнер не се стигна до нищо опасно за Илко Пиргов.

В 17-ата минута Илко Пиргов излезе извън наказателното си поле, а Рикардиньо успя да отправи изстрел към опразнената врата, но той бе неточен.

В 23-ата минута Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Мартин Паскалев. В 30-ата минута Дион мина покрай Цунами и стреля, но покрай вратата.

В 35-ата минута Левски се възползва от грешка на домакините и поведе в резултата. Мартин Паскалев върна към Пиргов, който обаче опита с дрибъл да мине покрай Уелтън и Рикардиньо, но вместо това вторият прати топката във вратата му.

Само пет минути по-късно "сините" удвоиха аванса си. След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, Илко Пиргов спаси, с при добавката Ивелин Попов се разписа за 0:2.

В първите минути на втората част опасните ситуации липсваха.

В 68-ата минута "сините" бяха близо до трети гол, но страничният стълб спаси домакините след изстрел на Уелтън.

Четвърт час преди края на мача влезлият като резерва Джавад Ел Джемили отправи изстрел, който мина покрай вратата.

В 79-ата минута Филип Кръстев излезе очи в очи с Пиргов и прати топката в мрежата му за трети път в двубоя.

Локомотив Пловдив - Левски 0:3

Голмайстори: 0:1 Рикардиньо (35), 0:2 Попов (40), 0:3 Кръстев (79)

Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (62-Сорга), 33. Георги Каракашев (46-Витанов), 10. Джовани Маркес (85-И. Димитров), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (85-И. Михайлов)
Треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами (86-Михалев), 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов (70-Чандъров), 30. Филип Кръстев, 9. Рикардиньо (90-И. Стефанов), 17. Уелтън (71-Ел Джемили), 18. Роналдо (90-М. Петков)
Треньор: Елин Топузаков

Пловдив, ст.: "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Пиргов, Каракашев, Зебли (Локомотив); Попов, Ел Джемили, Краев (Левски)