Левски направи важна крачка към третия квалификационен кръг в турнира Лига на Конференциите, след като победи с 2:0 като гост Шкупи. Тимът от Северна Македония имаше няколко много добри положения за гол, но вместо това в 30-та минута Уелтън даде аванс на “сините”, след като топката стигна до него с голяма доза късмет. В добавеното време на срещата Роналдо смълча трибуните с второ попадение.

В крайна сметка Левски взе ценен успех преди реванша на “Герена” след седмица. Дебют за тима на Николай Костов записа новото попълнение Асими Фадига, която влезе като резерва през второто полувреме.

Победителят от двойката ще играе в следващата фаза срещу Апоел Беер Шева (Израел) или Пеневезис (Литва). Тази вечер израелците победиха у дома с 1:0.

Домакините се настроиха по-добре към безобразното качество на тревата на “Тоше Проески” и имаха няколко много добри възможности през първото полувреме. В 6-та минута Пламен Андреев допусна фрапантна грешка, която като по чудо не бе наказана с гол. Вратарят на Левски опита да финтира Халими в своето наказателно поле, но само подари топката на нападателя. Той пък някак не успя да улучи опразнената врата от малък ъгъл.

В 28-та минута Андреев все пак показа класа, след като отрази опасен удар с глава на Михал Пинтер, който засече центриране от ъглов удар. В следващата атака Левски поведе в резултата след малко щастливо стечение на обстоятелствата.

Рикардиньо получи хубаво подаване в наказателното поле и нападателят стреля крайно неточно от воле. Топката отиде успоредно на вратата към точката на дузпата, където Уелтон връхлиташе на скорост и с лекота реализира за 1:0.

В края на първата част Кристиян Димитров спаси сигурен гол за Шкупи. Сифър бе изведен зад защитата на Левски и чукна топката над Андреев. Топката тръгна застрашително към вратата на “сините”, но Димитров успя да я избие буквално от голлинията.

През второто полувреме Левски опита да забави играта, като в същото време се усещаше нервност в действията на футболистите на Шкупи. Лошата новина за Левски бе, че Асен Митков и Рикардиньо бяха заменени заради контузии. В 59-та минута Уелтън пробва късмета си с хубав удар, който предизвика сериозната реакция на вратаря Илязи. Малко след това бразилецът стреля и от дистанция, но отново не успя да преодолее стража на домакините.

В 75-та минута много активният Уелтън отново изскочи на стрелкова позиция след хубаво подаване на Андриан Краев. Бразилецът обаче стреля изключително неточно и прати топката в тъч. До края на срещата Шкупи натисна, докато “сините” предимно се защитаваха. Така се стигна до добавеното време на среща, когато Роналдо вкара втори гол. След центриране от ъглов удар на Марин Петков на първа греда Асен Чандъров продължи топката с глава, а Роналдо беше останал сам във вратарското поле и с лекота реализира за 2:0.

Шкупи - Левски 0:2
0:1 Уелтън 30’
0:2 Роналдо 90+4'

Шкупи: Илязи, Тошевски, Илиески (82 - Воша), Пинтер, Тимовски (55 - Рамани), Куевен (82 - Адем), Дуду (65 - Сахити), Алберт, Ричков, Сифъс, Хамиди (55 - Трапановски)

Левски: Андреев, Петрис, Кордоба, Димитров, Ван дер Каап, Цунами, Краев, Митков (56 - Чандъров), Уелтън (78 - Петков), Ел Джемили (78 - Фадига), Рикардиньо (56 - Роналдо)