Националният вратар на Левски Пламен Андреев не попадна в групата на "сините" за домакинския мач с Пирин (Благоевград) тази вечер на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов", обявиха от клуба.

Той изигра пълен мач преди два дни за младежкия национален отбор на България при успеха над Израел с 1:0 и е получил почивка от треньорския щаб. Андреев няма пропусната минута в нито един мач от началото на сезона, независимо дали става дума за първенство или турнира Лигата на конференциите.

В неговото отсъствие титуляр за Левски ще бъде Николай Михайлов, а втори вратар - Иван Андонов, който наскоро поднови договора си с клуба. Сред останалите футболисти няма изненади, като прави впечатление завръщането в групата на възстановения национал Марин Петков, както и селектирането на някои юноши, като Виктор Любенов, Кристиян Йовов и Преслав Бачев, донесъл победата срещу Ботев (Враца). В последния момент от разширения състав трябва да отпадне и един от бразилците, които са петима в тима.

Ето и цялата група на Левски за мача: Николай Михайлов, Иван Андонов, Жереми Петрис, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Виктор Любенов, Вандерсон Цунами, Андриан Краев, Асен Митков, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Дарлан, Асими Фадига, Джавад ел Джемили, Кристиян Йовов, Марин Петков, Роналдо, Уелтън, Рикардиньо, Преслав Бачев.