Левски се завърна на победния път, след като срази с 3:0 Локомотив Пловдив в дербито от 19-ия кръг на efbet Лига.

"Сините" решиха сблъсъка на стадион "Георги Аспарухов" още през първото полувреме. Головете тогава вкараха двама футболисти, които доскоро лекуваха контузии - Кристиан Димитров (14') и  Уелтън (42').

Тяхното завръщане, както и това на Андриан Краев в титулярния състав, определено се усети и 26-кратният шампион на България изигра добър мач и спечели напълно заслужено. Крайният резултат оформи Рикардиньо в 85-ата минута.

Така Левски прекъсна и негативната си серия от 5 поредни срещи без победа в първенството. С успеха столичани събраха 32 точки и се намират на 6-то място в класирането.

От своя страна Локо Пловдив остава с 35 пункта и се намира на 4-та позиция.

В следващия кръг "сините" гостуват на Ботев Враца, докато "черно-белите" приемат Пирин Благоевград.

Мачът започна с много положения пред двете врати, като за домакините неточни бяха Андриан Краев от пряксвободен удар и Уелтън от малък ъгъл, а за гостите Бабакар Дион не успя да се разпише от много добра позиция. Той получи топката в наказателното поле и я овладя на гърди, но я изпрати в напречната греда зад Пламен Андреев.

Левски поведе в 15-ата минута след грешка на вратаря Динко Хоркаш. Марин Петков центрира от ъглов удар и Кристиан Димитров засече топката с глава, а стражът на Локо не успя да я избие и я отклони сам във вратата си за 1:0 в полза на "сините".

Левски имаше още две възможности да вкара гол в следващия четвърт час. Краев засече ново центриране от ъглов удар в чиста позиция, изпращайки топката на сантиметри край вратата, а Марин Петков също бе неточен от пряксвободен удар пред наказателното поле на Локо.

Левски все пак увеличи преднината си в 42-та минута на мача. Асими Фадига пое топката в средата на терена и изведе Уелтън по лявото крило, а бразилецът, който се завърна сред титулярите след дълго отсъствие заради контузия, вкара един от типичните си голове по земя в далечния ъгъл.

Второто полувреме започна и завърши с дузпи за Левски. Първата бе отсъдена за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан, но главният съдия Валентин Железов я отмени след видеопреглед. Втората бе за удар без топка на Лео Сена срещу Рикардиньо и решението остана, а бразилецът вкара в горния ляв ъгъл в 85-ата минута за крайното 3:0.

Поражението остави Локо на четвърта позиция с три точки пред ЦСКА 1948 и Левски. "Червените" обаче са с по два мача по-малко от съперниците си.

Левски - Локомотив Пловдив 3:0

Голмайстори: 1:0 Кристиан Димитров 15, 2:0 Уелтън 83, 3:0 Рикардиньо 85-дузпа

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами (87-Виктор Любенов), Андриан Краев, Рикаридньо, Уелтън (76-Патрик-Габриел Галчев), Дарлан (87-Асен Чандъров), Кристиан Димитров, Марин Петков и Асими Фадига (66-Асен Митков)

Локомотив: Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливие Камдем, Христо Иванов (46-Лео Сена), Евандро Коща (90-Кристиян Пешов), Джовани Маркес (90-Ивайло Иванов), Бабакар Дион (70-Петър Андреев), Димитър Илиев и Алфа Конте (46-Георги Минчев)

София, стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Андриан Краев (Левски); Евандро Коща, Оливие Камдем (Локомотив)

Снимка: Lap.bg