Левски определено е в криза – в последните 8 мача във всички турнири има само 2 победи, при 2 загуби и 4 равенства. През изминалия уикенд падна с 1:2 от Черно море на „Георги Аспарухов“, а в понеделник го чака гостуване на Септември, който го победи през есента. Защо нещата при сините не вървят, какво трябва да направят те и ще го бъде ли Хулио Веласкес на „Герена“ – по тези въпроси колегите от „Тема Спорт“ разговаряха с Емил Велев – треньора, направил тима за последен път шампион.
„Според мен треньорът Веласкес не може да се справи с обстановката в Левски. Той може привидно да ръкомаха, уж живее с играта. Но явно като е близко до линията, не вижда много неща. Да, левскар съм и искам тимът да побеждава. Но какво се казва – не на всяка цена. Отборът трябва да има визия, игра, да е доминиращ. Вие виждате ли такова нещо? Аз си спомням предишни години, а и когато бяхме с Мъри – доминация имаше! Може и да не водиш и резултатът да не е такъв, какъвто ти се иска, но показваш игра, атакуваш, притискаш. Трябва да имаш някаква стратегия за игра. Да знаеш как да атакуваш – чрез крилата ли, включвания на бековете ли, през центъра ли. Има различни техники, с които може да се надиграе другият отбор. И си длъжен да го правиш. Ти си Левски и това нещо трябва да ти е заложено в чипа“, заяви Кокала пред изданието.
Велев бе попитан дали Николай Митов може да „намаже ските“ на Хулио Веласкес, след като през есента направи това със Станислав Генчев, побеждавайки Левски на „Герена“ с 3:2.
„Ако се повтори тази ситуация, може би треньорът (б.а. – визира Веласкес) ще отиде… Сега започва летният сезон и в Палма де Майорка може да раздава шезлонги спокойно, без да се притеснява. И да си чака неустойката. Защото Сираков няма да го търпи“, каза настоящият спортен директор на Локомотив ГО.
Четете цялото интервю с Емил Велев в броя на в. „Тема Спорт“ в петък, 18 април!






Във Валенсия събраха почти половината от средствата за лечението на Любо Пенев
Пиян шофьор е предизвикал катастрофата с тежко ранена жена на "Цариградско" в София
Рецепта от тефтера на баба: Тас кебап
От 22 до 31 декември няма да може да се купуват винетки по банков път
Организират благотворителен турнир в подкрепа на Любослав Пенев
Мъглива събота в равнини и котловини, в останалата част ще бъде слънчево
Граничарското куче Бояр откри над 70 кг марихуана в газови бутилки
Haval H9 вече изминава 1400 км без зареждане
Пет комбита с 4х4, с които трябва да се внимава
Брюксел приема предложението на България и ще помилва ДВГ
Google Maps намира колата, ако сте забравили къде e паркирана
Франсис Нгану може да се завърне в UFC преди турнира в Белия дом
100 грама убиха мечтата й в Париж: Винеш Пхогат иска олимпийското злато
Полусредна категория на нож: Стивънсън и Лопес готвят битка за титли и топ 5 P4P
Тайсън Фюри намекна за завръщане: Липсва ми рингът, ще се видим през 2026 г.
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар00:11 | 18 апр 2025 г.
22:25 | 17 апр 2025 г.
20:42 | 17 апр 2025 г.
20:37 | 17 апр 2025 г.
20:10 | 17 апр 2025 г.
19:30 | 17 апр 2025 г.
Напиши коментар