Левски оцеля в Разград и си тръгна от там с важна точка в битката за второто място. А с това 1:1 се случи и нещо, което рядко сме виждали в битките между „сините“ и „орлите“. Тимът от „Герена“ успя да влезе в серия от 2 успешни мача за първенство в елита срещу шампионите, пише „Мач Телеграф“. Това се случва едва за трети път, откакто разградчани се появиха в елита, за да се превърнат в доминатор в последните 14 години. И за втори в рамките на едно първенство.
Игор Йовичевич обаче не успя да се справи с колегата си Хулио Велескес. Испанецът тръгна на „Герена“ с 2:1 над Лудогорец, а сега не се даде и в Разград. И така е на крачка от нещо историческо. Левски за пръв път в историята си може да стигне до три поредни мача без загуба в елита от „орлите“, ако спечели или направи още един равен на 17 май, когато предстои мач от Топ 4 на стадион „Георги Аспарухов“. Плюс за „сините“ ще бъде един факт, който не е за подценяване. Този мач ще се играе 5 дни преди финала за Купата на България, в който Лудогорец ще се изправи срещу ЦСКА. И едва ли шампионите ще се хвърлят като за последно на „Герена“. Все пак до този момент титулярите им навъртяха доста мачове и едва ли Йовичевич ще жертва някого от тях, за да търси реванш срещу Веласкес. Това ще остане за следващото първенство, ако и двамата оцелеят на местата, които заемат.
За последно Левски успя на два поред пъти да не допусне загуба от Лудгорец през сезон 2022/23. Тогава двата тима направиха две поредни 0:0. Начело на „сините“ бе Станимир Стоилов, а на „орлите“ – Анте Шимунджа. В Разград цели 7 играчи са все още там от тези битки, а на „Герена“ – с двама по-малко.
Иначе Левски записа два успешни мача поред срещу Лудогорец и преди това, но в рамките на 2 различни първенства. В края на сезон 2015/2016 Левски направи 0:0 с разградчани. След това стартира обещаващо новото първенство с успех над тях – 1:0 на 13 август 2016 година. Точен за „сините“ бе Божидар Краев в продължението на двубоя. Интересното е, че това бе последната победа на Левски над Лудогорец до миналото лято. Тогава „сините“ спечелиха отново с 1:0 в последната среща за сезона, а срещу тях бе доста шарена формация на „орлите“.
Ако на 17 май Левски стигне до успех, то това ще бъде първи сезон, в който ще има положителен баланс в мачовете с разградчани.
Снимка: Lap.bg







Обедна емисия
"Искам те мъртва": 19-годишен опита да удуши майка си в София
ЕК с иск срещу България заради мръсния въздух
Бърза реакция: КС образува дело по жалбата на „Възраждане“ за особения управител
Внимание измама: НЗОК не изпраща sms на гражданите за дължими суми
На първо четене: Народните представители приеха Бюджет 2026
„Актьорът“ ще се бори за „Оскар“ догодина, идва в ефира Bulgaria ON AIR
Това BMW M3 E36 е доказателство, че носталгията продава
Всеки пети автомобил в Германия не минава техническия преглед
Защо производителите се отказаха от основното оръжие против ръжда
Дизелът е жив – поне 20 нови модела идват догодина
Как светът на спортните медии претърпява огромна промяна
Защо Крис Сайборг не съжалява, че мачовете с Кайла Харисън и Ронда Роузи не се случиха
Арман Царукян се оказа по-тежък от Дан Хукър преди сблъсъка им на UFC Fight Night 265 в Катар
Джон Джоунс обясни защо е отказал 30 млн. долара за мач с Том Аспинал
88% от младите хора поставят емоционалното здраве на първо място, показва европейско проучване
Как да се грижим за нокътните кутикули?
Как сънят и шумът в ушите си влияят взаимно?
Билки, използвани при уринарни проблеми
Коментари
Напиши коментар07:02 | 7 май 2025 г.
16:36 | 5 май 2025 г.
16:33 | 5 май 2025 г.
12:05 | 5 май 2025 г.
11:18 | 5 май 2025 г.
10:41 | 5 май 2025 г.
10:22 | 5 май 2025 г.
Напиши коментар