Халфът на Левски Георги Костадинов говори пред подкаста „Шампионски игри“ на gospodari.com за целите пред сините и битката с Лудогорец за титлата. Опитният футболист се изказа ласкаво за треньора Хулио Веласкес и за новото попълнение Радослав Кирилов. Той посочи и какво е направил клубът за кариерата му.
Георги, Левски бе близо до първото място. Какво не достигна на сините в битката с Лудогорец?
Според мен сме една стъпка по-близо, но все още сме далеч, гледайки реално на нещата. Има доста компоненти да изчистваме. По време на подготовката ще работим върху тях. Смятам, че на физическо ниво има какво да се желае. Това обаче се дължи на факта, че дойдохме много нови футболисти през февруари и нямаше време за подготовка. Трябваше да се напасваме в движение. Но имаме солидна основа, върху която да стъпим и да я развием. По този начин да се доближим максимално до Лудогорец и да се борим за титлата, която винаги е целта на Левски.
Какви са амбициите на Левски през следващия сезон, след като Хулио Веласкес отново не влезе в конкретика по време на първата си пресконференция?
Господин Веласкес е един от най-интелигентните треньори, с които съм работил. Много добре знае какво говори и защо. Искам да кажа, че това, което се споделя пред медиите, не съответства на това, коментиращо се в съблекалнята. Всеки да си направи изводите. Целите пред Левски винаги са били ясни, но това, което казва и натъртва, съм напълно съгласен с него – всеки един мач трябва да се развиваме и да търсим максимума. Оттам вече ще дойде самочувствието, но целите да бъдат една след друга. Ако в началото на сезона се изхвърляме и говорим, без да сме показали нещо, няма смисъл.
Това означава, че Левски тръгва с малката кошница този сезон, но титлата и купата стоят на дневен ред, така ли е?
Да, това е в ДНК-то на клуба. Няма как да бъде по-различно. Всеки, който е бил в тази съблекалня, го знае. Целите са еднакви и изискванията са максимално високи.
Да, но Левски има една купа от 15 години. Това не е ли комплекс за печеленето на трофеи?
Със сигурност се превръща в комплекс. Но е много важно футболистите да покажат характер и в съблекалнята да има играчи, които знаят как се печелят трофеи. Да, сега сме млад отбор, но по-малките трябва да разберат, че чисто спортно-технически няма как да станат нещата. Необходимо е да се покаже повече психология, за да може в ключовите моменти от сезона да покажем добро ниво.
Това ли му липсва на Левски – психологическата устойчивост?
През пролетта имахме някои много важни мачове и за съжаление по различни причините не успяхме да покажем най-добрия си футбол и ги загубихме. Това бе двубоят за купата с Черно море. Ако бяхме победили, сезонът щеше да добие още по-добър облик. Другите са срещите с Лудогорец, в които трябваше да спечелим, а не да завършим наравно.
Мечтаеш ли кариерата ти да завърши с трофей?
Това е една от малкото мечти, които не съм осъществил на този етап. Ще дам всичко от себе си, за да я постигна. Да спечелиш трофей с отбор, който е гранд, го изживях миналата година с АПОЕЛ в Кипър. Чувството е уникално. Любовта на хората е необятна и по улицата ти благодарят. Бях приятно изненадан, когато влязох в съблекалнята след първите тренировки, защото не очаквах това ниво в Левски. Когато гледаш мач на тима по телевизията и той играе директен футбол, изпъкват други неща. Но в тренировъчния процес забелязах големия потенциал, с който разполага отборът. Трябва да си кажем истината, на база бюджета, с който разполагаме, качеството е доста добро.
Каква е атмосферата в съблекалнята, защото се появиха информации за скандали?
Трябва да има храна за медиите. Учудвам се, че се появяват такива информации. Говорих с треньора и той ме попита как виждам съблекалнята. Казах му, че не съм бил в такава преди с толкова добри момчета. Знаете, че понякога е с положителен ефект да си удариш по два шамара с някой съотборник, но сега в Левски няма как да се случи, защото всички са добри и няма проблеми.
Каква е философията на Хулио Веласкес и как се работи с него?
Работи се много лесно, защото, както казах, е много интелигентен и възпитан. Човек, който наистина обича футболистите си. Чували сме много треньори, които да го казват, но колко от тях ще застанат пред медиите, след като сме били безобразни, и ще защитават до край отбора? Търпи критики, но така предпазва тима. Това е смелост и аз като опитен футболист го осъзнавам и го ценя високо. Като стил на игра иска да действаме атакуващо с висока преса.
Какви са първите ти впечатления от новите?
Ради е топтрансфер. Страхотно момче. Трудолюбив и възпитан. Няма смисъл да коментирам качествата му. Пожелавам им само да са здрави.
Защо прие да се завърнеш в Левски?
Със семейството ми трябваше да се приберем и дори бях готов да сложа край на кариерата си. Имах обаждане от друг клуб, но смятах, че ако не получа това, което очаквах, ще се откажа. Дойде това от Левски и решихме с моята съпруга да се завърна. Желанието ми бе такова да спечеля в края на кариерата си трофей със сините. Левски ме остави във футбола в този момент.







Обедна емисия
Оранжева тревога за жеги в Южна Великобритания затвори хората по домовете (СНИМКИ)
Ефремова: Имало е подаден сигнал за едно от децата, замесени в убийството в Пловдив
Девет души потърсиха спешна помощ в София заради жегите само до обяд
ГЕРБ: Радев не е политически коментатор, а министър-председател
След екшъна на “Тракия”: Инфлуенсърът Стоян Колев отива на съд (ВИДЕО)
Астролог с прогноза за света: Нови лидери и промени в икономиката след затъмнението
Отложиха мача между Левски и Славия от 5-ия кръг на efbet Лига
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Къде да активираме „еЗдраве“ и да получим достъп до здравното си досие?
Въвеждат метод за наблюдение на поведението на новородените в две болници в София
БЛС: Без държавна политика отдалечените райони може да останат без общопрактикуващи лекари
Коментари
Напиши коментар10:35 | 22 юни 2025 г.
Напиши коментар