Левски ближе рани след загубата с 0:1 от ЦСКА във Вечното дерби на България. Двубоят се явяваше като рубикон за сините, които с успех можеха да увеличат разликата си на върха.
Те обаче не го сториха. Тимът на Хулио Веласкес се огъна в сблъсъка с армейците и показа слаба игра. Сините имаха очевиден превес в първия четвърт час на срещата, но не успяха да победят. С течение на времето действията им започнаха да избледняват. И накрая логично те загубиха, въпреки че в добавеното време играха с човек повече, след като десният бек на червените Пастор бе изгонен с директен червен картон. През второто полувреме Левски не създаде чисто положение. А влезе в Мач №1, след като в предходните 5 (б.а. – 4 за първенство и 1 за купата) бе реализирал по три попадения.
Директивата на ръководството пред Хулио Веласкес и играчите, поставена от ръководството, е да бият до края на есенния дял на кампанията. Сега предстои пауза в първенството заради световните квалификации. А от 23 ноември, до средата на декември, на сините предстои финален щурм с 4 срещи за първенство и осминафинал за купата срещу третодивизионния Витоша Бистрица. С него ще бъде спусната футболната завеса за 2025 година. Преди това на Левски предстоят визити на Монтана, Славия и Спартак Варна, както и домакинство на Септември.
След тези срещи идва ред на зимната селекция. Ясно е, че сините ще трябва да подсилят състава, за да могат да се преборят за титлата. Наред с това трябва да има освободени, като в тази категория попадат бразилците Рилдо и Фабио Лима. Те са най-скъпоплатените в състава, но не успяват да спечелят доверието на Хулио Веласкес. На „Герена“ ще трябва да преценят и дали да продадат Майкон и Мустафа Сангаре, към които има сериозен интерес.
Може ли Левски да детронира Лудогорец този сезон?
Снимка: Lap.bg