Треньорът на Левски Хулио Велаксес е много емоционален по време на мачовете, но в интервютата след тях винаги има европейско поведение. Не така беше и след загубата с 0:2 от Славия в мач от 18-ия кръг на Първа лига.
На коя позиция е най-важно да се подсили Левски през зимата?
Испанският спец не си изпусна нервите пред камерата, но беше видимо афектиран. Веласкес пое вината за поражението в най-старото столично дерби, но заяви, че ако се налага, отново ще избере същия титулярен състав.
Той направи осем промени от победата със 7:0 над Септември и пусна титуляри едновременно Рилдо Фильо и Фабио Лима, което не се хареса на феновете.
„Относно стартовите 11 – от 100 пъти 100 пъти ще направя същото. Не може да се смята за феноменално решение, когато направим 7-8-9 промени и спечелим, а когато загубим – да е трагично. Както съм казвал досега, имам пълното доверие във всички футболисти. Вдъхва ми увереност всеки един ден. Най-голямата отговорност пада върху мен“, каза Веласкес.
„Започнахме добре, но ни липсваше последната четвърт на терена. Трябваше да бъдем по-агресивни, когато притежаваме топката. Стояхме стабилно, но първият гол ни съкруши. Не беше реално да се случи това през първата част. Трябва да признаем, че допуснахме неточности в защита. Липсваше ни малко агресивност в атака. Когато получихме два гола срещу отбор, който е добре организиран в защита, ние така направихме, че отведохме мача в русото, което на тях им се искаше. Второто полувреме не стояхме добре. Искахме, но не можахме. Не бяхме добре организирани в атака. Заслужавахме поне да вкараме, с оглед на многото ситуации, които имахме. Положенията дойдоха повече от щурм и насищане в атака, отколкото от наши добри ситуации. Допуснахме доста неточности и бяхме изключително нервни при взимането на решения. Независимо, че имахме положения, не стояхме добре в атака. Може би щяхме да влезем в нашата динамика, ако бяхме вкарали. Поздравления за противника, а ние да си научим урока.“
Той коментира и първия гол: „В тази ситуация просто се получи колективна грешка. За мен лично нямаше нарушение. Не успяхме да се организираме добре. Не бих посочил индивидуални грешки. Виновен за загубата съм аз като треньор. Не казвам, че заради първия гол сме загубили, но ни нарани.“
Веласкес подчерта и значението на отбора за успехите на Левски: „Очакваме да играем. Никой не ни е подарил първото място. Това е футбол – загуби и победи. В което и да е първенство можеш да се сбъркаш. Трябва да подходим здраво и отговорно, за да се поучим от грешките си и да оценим усилията на отбора и играчите. Това са играчите, които са довели Левски до първото място. Не сме стигнали там чрез лотарията. Всичко е благодарение на играчите.“
Снимка: Lap.bg







Рецепта от тефтера на баба: Пита с праз
Мед, лимон или сироп: Кое е по-ефективно срещу кашлица
Късна емисия
Рецепта от тефтера на баба: Дунавска туршия
Гигантът Costco съди администрацията на Тръмп
Шаферките на Тейлър Суифт вече планират моминското ѝ парти
Милиардерите в света държат рекордните 15,8 трилиона долара
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Станислав Митков стана световен вицешампион
НСА отличи най-добрите: карате с двоен успех и осмо признание за доц. Пенов
Бивол се завръща най-рано през март, възможен е мач със задължителен претендент
Пьотр Ян обещава различен изход в реванша с Двалишвили
Защо сексът повишава имунитета?
Как влияе захарта на зъбите ни?
УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив организира безплатни прегледи за туберкулоза между 8 и 12 декември
Предменструален синдром – няма единствена причина
Коментари
Напиши коментар20:57 | 4 дек 2025 г.
20:56 | 4 дек 2025 г.
20:55 | 4 дек 2025 г.
20:55 | 4 дек 2025 г.
20:53 | 4 дек 2025 г.
Напиши коментар