Левски постигна убедителна победа като гост на Спартак Варна в двубой от 19 кръг на Първа лига, след като още през първото полувреме реши мача с агресивна игра и висока ефективност.
Още в 16-ата минута домакините допуснаха груба грешка в защита, която позволи на Майкон да стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му профуча на метър от вратата на Ковальов.
В 21-ата минута капитанът Георги Костадинов се включи в атака и центрира ниско към точката на дузпата. Там Евертон Бала овладя и хладнокръвно покрай Ковальов откри резултата — 0:1.
В 36-ата минута Бала отново застраши вратата на Спартак, но Ковальов направи зрелищно спасяване. Малко преди почивката столичани получиха дузпа за нарушение срещу Алдаир. Стражът на домакините направи двойно спасяване след първия изстрел на Бала, но ВАР отсъди повторение заради напускане на голлинията. При втория опит Бала не сгреши и удвои — 0:2 в 45-ата минута.
След паузата „сините“ продължиха да доминират. В 52-рата минута Радослав Кирилов получи вдясно и пусна остър пас към далечната греда, където Майкон се хвърли на шпагат и отбеляза за 0:3 на празна врата.
Спартак успя да стигне до по-опасно положение чак в 80-ата минута, когато Коуто изведе Халачев, но Вуцов спаси удара му. Седем минути по-късно варненци все пак намалиха. Халачев получи по дясното крило и намери непокрития Георг Стояновски, който оформи крайното 1:3.
Голмайстори:
0:1 - Евертон Бала (21)
0:2 - Евертон Бала (45, дузпа)
0:3 - Майкон (52)
1:3 - Стояновски (87)







Рецепта за питка "ветрило" с прясно мляко
Кимчи прави чудеса за имунитета
Мъж загина при челна катастрофа на изхода на Велинград
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 8 декември
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
България доминира на турнира по кикбокс в Козлодуй
Робелис Деспейн нокаутира Сам Алви и спечели титлата в тежка категория на Karate Combat
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар20:29 | 7 дек 2025 г.
20:06 | 7 дек 2025 г.
20:03 | 7 дек 2025 г.
20:02 | 7 дек 2025 г.
20:02 | 7 дек 2025 г.
20:00 | 7 дек 2025 г.
19:59 | 7 дек 2025 г.
19:57 | 7 дек 2025 г.
19:41 | 7 дек 2025 г.
19:33 | 7 дек 2025 г.
Напиши коментар