Левски домакинства на третодивизионния Витоша Бистрица в осминафинал за Купата на България. Сблъсъкът е от 17:30 часа на "Герена" и ще се следи пряко в Gol.bg.

Кристиян Колев ще ръководи срещата, в която няма да се ползва системата ВАР заради рестрикции в тази фаза от турнира.

Въпреки че Левски е абсолютен фаворит срещу третодивизионния тим, Купата на България често поднася изненади, а отборът на Витоша Бистрица влиза в сблъсъка с треньор, чийто живот е преминал в школата на вечния съперник на "сините" - ЦСКА. Кристиян Узунов, наставникът на "тигрите" от Бистрица, сподели, че мачът ще е силно емоционален за него.

Очаква се Левски да даде шанс за изява на някои футболисти, които досега са имали по-малко игрово време, което може да внесе допълнителна интрига в развитието на двубоя.

"Петимата футболисти, които няма да попаднат в групата за мача, са Огнян Владимиров, Сангаре, Костадинов, Асен Митков и Евертон Бала, който в близките часове очаква да стане баща", разкри треньорът Хулио Веласкес на пресконференцията си.

Любопитен факт е, че последната официална среща между Левски и Витоша се е състояла на 8 декември 2019 година в шампионатен мач, когато "сините" печелят с 2:0. Историята е изцяло в полза на Левски, но точно това прави турнирните сблъсъци толкова непредсказуеми и вълнуващи.