Капитанът на Левски Георги Костадинов-Мечката е оптимист, че в края на сезона "сините" ще вдигнат шампионската титла.
"Най-важното е да се подготвим добре, за да успеем да покажем игрите от есента, а и дори една идея по-добри", заяви Костадинов пред репортери на летището.
"В отбора има още много потенциал, който още не е разкрит, защото имаше много момчета с контузии през есента. Сигурен съм, че ако успеем да се предпазим от травми, ще покажем по-високо ниво. Треньорът (Хулио Веласкес - бел.авт.) вече работи една година с този отбор и разбираме неговите изисквания и идеи все по-добре", добави капитанът на "сините", които направиха първата си тренировка в неделя.
Левски започва зимната подготовка на първо място в класирането на българското първенство по футбол с актив от 44 точки и седем повече от ЦСКА 1948 и шампиона Лудогорец (Разград). "Сините" ще срещнат именно "орлите" в мача за Суперкупата на България на 3 февруари, след което ще играят с тях на 11 февруари за купата и на 4 март за първенството.
"Фланелката на Левски винаги тежи, но ние за това сме в този клуб. За мен това е благословия, защото не всеки футболист има възможността да играе пред такива фенове. Не трябва да се вглеждаме в статистики, а да работим ден за ден и както вече казах, да покажем минимум нивото от есента.
Лудогорец ще има по-натоварена програма от Левски, тъй като ще играе и мачове в Лига Европа срещу шотландския Рейнджърс Глазгоу и френския Ница. Костадинов заяви, че какъвто и да бъде ефектът от това, "сините" държат съдбата си в собствените си ръце и само от тях зависи дали ще спечелят първа титла от 2009 насам.
"Това може да им повлияе както по негативен, така и по позитивен начин. Лудогорец е доказал, че може да играе на няколко фронта. Сериозен отбор са и няма какво да ги коментираме. Много добре знаем каква е конкуренцията от тях и от други отбори в челото на класирането. Най-важното е, че ние зависим от себе си. Гледаме в нашата паничка и трябва да се подготвим добре, за да се справим с всички предизвикателства, които ни предстоят. В Левски нямаш избор, освен да работиш и да растеш", завърши Костадинов.
Левски замина за Турция без нови попълнения, но вратарят Светослав Вуцов се завърна в групата. Той пропусна първата тренировка заради вирусно заболяване.








Създателите на анимацията за Васил Левски: AI е инструмент, не е автор
Бисерът на римските дворци грейна след ремонт (СНИМКИ)
Али Юзеир и Жулиен Риков нямат търпение за битките на SENSHI 32 Grand Prix
Полицейски шеф за катастрофата на "Тракия": Мантинелите пак не са ефективни
Пуснаха билетите за "Пирин фолк", фестът с богата програма
Разследват две фирми за обществени поръчки за ремонт на пътища на територията на Кърджали
Изоставена Toyota Land Cruiser възкръсна след години в гората
Суперколата на BYD: За европейци - 200,000 евро, за китайци - 64,000
Купена за 400 долара, тази кола струва 3 милиона днес
Прогрес: Volkswagen замени модерните косачки с... овце
Никодем Свенс триумфира при 75 кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026 (Видео)
Мануел Менендес покори върха при 70 кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026 (Видео)
KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026 излъчи новите си шампиони
UFC пусна билети с големи отстъпки за галавечерта UFC 329
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментар19:29 | 6 яну 2026 г.
18:55 | 6 яну 2026 г.
14:40 | 6 яну 2026 г.
13:19 | 6 яну 2026 г.
13:00 | 6 яну 2026 г.
12:26 | 6 яну 2026 г.
Напиши коментар