Благодетелят на Ботев Пловдив Илиян Филипов излезе с шокиращи разкрития относно скандала с Армстронг Око-Флекс и Левски. От сините са се свързали с бащата на звездата на Ботев и са преговаряли зад гърба на клуба.
В ефира на „Дарик радио“ и цитиран от Тема спорт, Филипов разкри какви са условията, които сините предложили на Армстронг – 220 хиляди евро на година за срок от три години. Той добави, че сините и бащата на ирландеца са заплашвали канарчетата.
Според Филипов клубът и футболистът са си стиснали ръцете още вчера, а чак днес на обяд жълто-черните са получили официален имейл от Левски – в 12:08 часа.
Филипов добави, че общо три клуба са отправили официални оферти за Око-Флекс, като тази на Левски е най-малката.
Днес на обяд пловдивчани обявиха, че са поискали от БФС да бъде наложено наказание на сините – забрана за картотекиране на нови играчи.
Ето какво заяви Филипов в ефира на „Дарик“:
„Кратко и ясно – вчерашният ден получихме обаждания от бащата на Око-Флекс, че има договорки с Левски, които Левски щели да платят. И да го пуснем. И до днес до 12:08, когато получихме мейл, че имат интерес, никой не се е свързал. Клубът не знае нищо дори имаше заплашителни съобщения, че те нямало да платят такава цена. Всичките им съобщения с Илко Копанарски са в WhatsApp. Дори се договарят годишни условия – 15 000 евро заплата, 220 000 евро годишна. Ние три пъти му отговаряме „Добре“, но с нас никой не е говорил. Преди няколко дни бяхме в БФС с Дани Боримиров и Наско Сираков. Никой дори не загатна. Сутринта си входирахме сигнала в БФС. По правилата никой няма право да говори с футболист с договор, вече БФС да си предприема нужните мерки“.
„В 12:08 получихме мейл, че има интерес. Благодарихме за интереса, предложени са лични условия. Ние сме пуснали сигнал преди 10:00 часа. Установили сме това нарушение. Левски после изпратиха писмо, че не са разговаряли. Това ни съобщи баща му. Вчера баща му ни натискаше, че трябва да освободим Око-Флекс. Няма разговори, мейл, каквото и да било. Явно след като пуснахме сигнал, получихме мейла“.
„Имаше предложена сума, но е конфиденциална. Трябва да отговорим до утре сутринта. Казахме им, че трансферният порозрец отваря на 20 януари. Ние сме го включили в състава за лагера в Турция. Ако имат интерес, да кажат дали и на 20.01 ще имат интерес, но няма отговор. Ситуацията е такава. Проблемът е, че предлагат дори лични условия, вече ги знаем – 15 000 евро, плюс 40 000 евро допълнителни, за да стане 220 000 евро годишно“.
Снимка: БГНЕС







Демерджиев: Престъпленията от млади хора са феномен, с който ще се борим
Мистериозен хищник в Полша плаши местните хора
Момичетата, задържани за убийството на Георги в Пловдив, обжалват мярката си
Опасно горещо време - вижте съветите на специалистите
Митрополит Йосиф е открит в болница след апел на полицията в Ню Йорк
Как да предпазим децата от радикализация в социалните мрежи?
Украинският дрон край Кардам не е боен
Анистън и Брад Пит възстановили отношенията си с тайни обяди
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
Неразрушими: 10 коли с над милион километра пробег
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
Урош Медич разкри за тежка контузия преди победата на UFC Белград
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар14:14 | 14 яну 2026 г.
14:11 | 14 яну 2026 г.
09:11 | 14 яну 2026 г.
07:40 | 14 яну 2026 г.
07:38 | 14 яну 2026 г.
23:19 | 13 яну 2026 г.
21:46 | 13 яну 2026 г.
21:37 | 13 яну 2026 г.
21:12 | 13 яну 2026 г.
20:53 | 13 яну 2026 г.
Напиши коментар