Подготвилият истинско трансферно цунами Левски привлече вниманието на футболната общественост.
Лидерът в Първа лига ще си осигури услугите на един от най-апетитните играчи на родния пазар – Армстронг Око-Флекс.
Това стана ясно от гневни реакции, които бяха отправени от страна на ръководството на Ботев Пловдив. Запознати обаче твърдят, че това се случва при свирен мач. 23-годишното крило дойде през лятото на „Колежа“ и бе един малкото футболисти, които изпъкнаха през таза сива есен, която сътвориха „жълто-черните“.
Преди няколко дни обаче се разчу, че може да си тръгне и то срещу заплащане на откупната клауза, която през лятото му е била поставена, за да подпише с „канарчетата“. Според запознати, сумата е под 400 000 евро, което е предизвикало интерес към него от страна не само на „сините“, но и на други родни клубове. От Ботев реваха, че Левски се е възползвал от баща му, за да подложи динената кора на „жълто-черните“. И да изпревари конкурентите си.
Иначе Армстронг е оценяван на 600 000 евро от Трансфермаркт, пише „Мач Телеграф“. Със сигурност обаче от Левски нямат намерение да плащат подобна сума на „канарчетата“. Както и останалите кандидати за подписа му.
Твърди се, че интерес към него е имало още от ЦСКА и Лудогорец. „Червените“ обаче вече привлякоха друго крило със сходни параметри – Лео Перейра. „Орлите“ пък имат други трансферни цели.
Око-Флекс е юноша на Арсенал, а кариерата му е минала още през школата на Селтик, Суонзи, дубъла на Уест Хем и Цюрих. Именно от Швейцария той се озова у нас като свободен агент. До 15 години е бил национал на Англия, но след това избира Ейре, където стига до младежкия национален отбор.








Дневен хороскоп: Спокойствие за едни, предизвикателства за други
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:14 | 14 яну 2026 г.
12:12 | 14 яну 2026 г.
12:07 | 14 яну 2026 г.
11:49 | 14 яну 2026 г.
11:38 | 14 яну 2026 г.
Напиши коментар