Левски загуби с 1:2 от третия в Сърбия Войводина Нови Сад в проверка, от която могат да се направят много изводи. Добрите неща са доста, но пък има и моменти на заспиване, които вгорчават хубавите епизоди. А последните не бяха никак малко в двубоя със сърбите. Видно е, че макар и в подготвителен период, Левски показва отлично физическо състояние. През първата част играчите на Хулио Веласкес надтичваха и надборваха без проблем противника. Наред с това показваха добра стиковка. Отборът, на практика, е запазен и именно обиграността ще бъде един от основните му козове през пролетния дял на кампанията.
До почивката Левски бе много агресивен. Доста пъти отне топката в близост до противниковия пеналт. И при по-концентрирани действия при завършващия удар, резултатът можеше да бъде много голям. Още след четвърт час сините трябваше да водят с 3 попадения, но… Те също са донякъде полезни, защото показват на треньорския щаб и ръководството, че е нужно да бъде привлечен реализатор. След смените през втората част, сините на няколко пъти допуснаха да бъдат изненадани през центъра – тръгваха бързи нападения за противника. И макар и защитата, и халфовете да успяваха да се прегрупират, паднаха голове в мрежата на Луков. Което говори, че подредбата в дефанзивен план трябва още да се усъвършенства. При първото попадение на сърбите уж всички бранители се бяха прибрали, наред с вътрешните халове, но ситуацията завърши с опъната мрежа зад Луков…
Ако трябва да се отличи един играч, то това е Мазир Сула. Той пристигна след старта на сезона и му личеше, че не е водил подготовка. Сега състоянието му е отлично. И точно плеймейкърът отне редица топки дълбоко в половината на противника. Наред с това раздаде и доста удобни пасове, а веднъж сам можеше да вкара. Изглежда, че се бетонира на поста на плеймейкър.
Срещу Войводина бе интересно да се наблюдава как Радослав Кирилов е поставен на десния фланг, а Марин Петков – на левия. При това позициите им не бяха разменени само за да се търси пространство за удари при влизане навътре. Наред с това двамата насищаха зоната зад Сангаре, там бе създавано числено превъзходство и съперникът – притискан до стената.
Е, сините имат още две седмици за подготовка, в които имат да свършат доста. Защото пролетта за тях започва директно с битка за трофей – Суперкупата срещу Лудогорец на 3 февруари.
Янаки Димитров, в-к „Тема спорт“








Жена загина след падане в необезопасена шахта в Пловдивско
Първи Фестивал на балканската духовa музика край Лясковец
Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
В неделя изпращат Мишо от "Славия" и баща му, загинали на "Тракия"
Непопулярните морски почивки: Бира за 2,30 евро в Мадейра, обилна закуска за 3 евро в Аликанте
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:36 | 21 яну 2026 г.
21:16 | 20 яну 2026 г.
19:51 | 20 яну 2026 г.
Напиши коментар