До няколко месеца се очаква лидерът в родния футболен елит Левски да има нов собственик, като по информация на „Тема Спорт” почти всичко по очакваната с огромен интерес сделка е уточнено.
Най-късно в началото на лятото една от най-успешните български технологични компании най-вероятно ще придобие мажоритарния пакет акции на сините. Става дума за дружество с централен офис в София, разположен в района на Околовръстния път – изключително модерна бизнес сграда, в която работят стотици специалисти.
Компанията има силно международно присъствие, оперира с клиенти от десетки държави и поддържа милиони уебсайтове по света. Основните й пазари са концентрирани в Северна Америка и Западна Европа – включително САЩ, Великобритания, Германия, Испания и Италия, където брандът й е добре познат в сектора. Основната й дейност е свързана с уебхостинг услуги, облачни решения и цялостна инфраструктура за онлайн бизнеси. В последните години фирмата се утвърди като един от водещите играчи в Европа в своята сфера, като инвестира сериозно в технологии.
Освен в столицата компанията разполага с офиси и в други големи български градове. Общият брой на служителите й надхвърля 2000 души, което я нарежда сред най-големите работодатели в IT сектора у нас.
Финансовото състояние на дружеството е впечатляващо, а ръстът му през последните години е значителен. Това прави компанията напълно способна да поеме издръжката и дългосрочното развитие на клуб като Левски. Ако подобна сделка се реализира, това би означавало нова ера за сините, стъпила на стабилна финансова основа.
Очаква се в близките седмици да има повече конкретика по темата, която вече предизвиква сериозен интерес както сред феновете, така и в бизнес средите.







Мухъл и падаща мазилка след ремонт за над 1,4 млн. лв. по ПВУ в психиатрична болница
"Череши за опитване": Цените са от 2 евро на борсата до 9 евро за клиента
По-високи цени: Какво може да ги спре и как да избегнем капаните на търговците
Лионел Меси се контузи дни преди Световното първенство
Младежи нахлуха в болница за лечение на ебола в ДР Конго, искат телата на свои близки
Джартов: Към момента няма язовири, които да създават предпоставки за проблеми
ПСС: Туристите да не излизат по високите части на планината, очакват се бури
Ще принуди ли ЕС компаниите да купуват електромобили?
Стават ли наистина части от Toyota за Lexus
BMW X4 на старо – за какво да внимавате
Глоба за спиране с двигателя - оказва се, че е възможно
Конър Макгрегър проговори за реванша с Макс Холоуей: UFC най-накрая ме уважи
Максон Виние: „SENSHI е мястото, където искам да се доказвам срещу най-добрите в света“
Том Аспинал бесен след Усик – Верхувен: „Това е обир!“
WBO спря Ломаченко по пътя към Наварете
Задух – трудностите при поставяне на диагнозата
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Коментари
Напиши коментар10:18 | 1 апр 2026 г.
10:14 | 1 апр 2026 г.
10:11 | 1 апр 2026 г.
10:03 | 1 апр 2026 г.
09:51 | 1 апр 2026 г.
09:23 | 1 апр 2026 г.
09:15 | 1 апр 2026 г.
09:12 | 1 апр 2026 г.
09:09 | 1 апр 2026 г.
09:07 | 1 апр 2026 г.
Напиши коментар